Pracuji v muzeu a už nějakou dobu jsme byli nespokojeni se stavem naší fasády. Byla totiž taková divně flekatá. A když jsme začali podrobněji zkoumat, co to je, jestli špína nebo bůh ví co, tak jsme potom zjistili, že to byla plíseň. A z toho jsme vážně radost neměli, protože jsme moc dobře věděli, jak špatně se toho zbavuje. Takže bylo potřeba najít nějakou úklidovou firmu, a to co nejrychleji, ideálně.

A dostala jsem to na starosti já. Ale s žádnou jsem neměla zkušenosti, takže jsem se musela podívat na internetu. Díky bohu za google, skutečně. A hned za chvíli jsem našla Špinavá fasáda, čištění Ostrava. A měla samé vynikající reference, tak jsem se rozhodla obrátit právě na ně. A bylo to skutečně moudré rozhodnutí. A nejenom, že mě mých problémů zbavili, ale i nám vysvětlili, co plíseň vlastně způsobuje, a to nejen na venkovních zdech, ale i na vnitřních. A zjistila jsme, že plísně vznikají opravdu snadno, což není dobrá zpráva snad pro nikoho z nás.

Naštěstí…

Naštěstí existuje řešení, jak se plísní spolehlivě zbavit. A tím je protiplísňový nátěr LSG právě od této firmy. Je to opravdu vynikající věc a musím ji všem moc a moc doporučit. Nátěr funguje tak, že uzavře fasádu tím způsobem, že vlhkost, spady, organické usazeniny, tvorba plísní a jiné povětrnostní nálety nebudou mít možnost do fasády proniknout a vlhkost ve fasádě bude mít možnost odcházet. Nátěr má vlastnost difuzního odporu.

Takže molekula vodní páry může bez problémů odcházet, zatímco molekula vody do fasády nevstoupí. Výhodou tohoto nátěru je také to, že výrazně prodlouží životnost a barevnou stálost fasádního nátěru. Takže vám vydrží opravdu dlouho. A musím vynachválit i jejich zaměstnance. Jsou to opravdový profesionálové a na nikoho jiného už se nikdy obracet nebudu, protože odvedli vynikající práci a svou odbornost prokazovali v každém postupu jejich práce.

Na…

Na místo napadené plísní aplikovali běžný desinfekční prostředek. Po odstranění nečistot a biotického napadení potom aplikovali nátěr proti plísním přímo na stávající povrchy, které pak trvale chrání proti opětovnému výskytu plísní, bakterií, hub, kvasinek a řas.

Nátěr po zaschnutí vytvoří omyvatelný transparentní difúzně otevřený povrch odolný povětrnostním vlivům i UV záření. LSG nátěr proti plísním lze aplikovat ve vnitřních i vnějších prostorách. Pro více informací o jejich službách se podívejte na jejich webové stránky. Nabízí totiž celou řadu úklidových služeb. A realizují je nejen po celé České republice, ale i na Slovensku, v Německu a v Rakousku. A SERVIS LIPKA, s.r.o.