Pracuji v outletu jako jeden ze správců budovy a nedávno jsme dostali za úkol postarat se o fasádu celého našeho obchodu. Vlastně jsme toto nařízení čekali každým dnem, protože ta fasáda na tom byla opravdu špatně. Byly na ní mapy špíny, byla ošklivá, a aby toho nebylo málo, tak na ní byla dokonce i plíseň. Museli jsme na to najít nějakou firmu, my jsme neměli na to to vyčistit, bylo to moc těžké. A tak jsem si sedla k internetu a hledala nejenom firmu. A našla jsem nejen firmu, ale i informace, jak mohou plísně na fasádě vznikat. Dočetla jsem se, že skoro na všech zateplených fasádách asi cca po 6 letech se objevují na severních a západních stranách fleky mapy černých plísní. Které vypadají jako nečistoty a usazený prach. Tento problém spočívá v tom, že na polystyrénu je na mřížce a lepidle, jemně strukturovaná omítka cca 2,5 mm / milimetru/ a to je jeden z hlavních problémů.

Na…

Na severní, nebo západní straně nesvítí, nebo nesvítí tolik sluníčko a tato omítka je stále vlhká. Tato vlhkost se ani nemůže přirozeně vsakovat do hloubky. Tak jako i klasické omítky, která má cca 2-3 centimetry a ještě je pod ní materiál, tvárnice, cihly, siporex, a další. Který si umí vlhkost nasát a potom ji v příznivých podmínkách vydýchat. Teplo, vítr, mráz a atd. A pokud je tato jemně strukturovaná omítka stále vlhká, tak se zákonitě objeví plísně. A kde se objeví plísně, tam se jich už nikdo nezbaví. V létě trochu zmizí, ustoupí, ale na podzim je máte na fasádě znovu a mnohem více, než loni a tak pořád do kola s patřičným růstem. A čím déle to budete ignorovat, tím to pak bude samozřejmě horší. Takže když uvidíte, že se na jakékoli části vašeho domu tvoří plíseň, je potřeba ji nejen odstranit na daném místě. Ale zajistit si i prevenci ideálně v celém domě, protože už víte, že se plíseň na vašem domě může tvořit. Pro řešení problému, jak se těchto nežádoucích nečistot zbavit, je revoluční nátěr LSG. Nátěr proti plísním, který napadené zdi tohoto problému zaručeně zbaví.

LSG…

LSG funguje na principu změny iontové rovnováhy v buněčné stěně mikroorganismu. S Špinavá fasáda, čištění Ústí nad Labem a její službou čištění fasád jsme byli spokojeni ve všech ohledech. A tato firma nabízí i celou řadu dalších úklidových služeb, Patří k nim čištění koberců, podlah, odstranění starého vosku (polymeru) z podlahy a nanesení nové ochranné polymerové vrstvy, strojové čištění čalounění. Realizují denní a pravidelné úklidy domácností, kanceláří, rezidencí či firem. Provádí také čištění, leštění, mytí oken, mytí výloh a prosklených ploch, a to i ve výškách. Takže je vidět, že toho zastanou hodně.
A SERVIS LIPKA, s.r.o.