Při výběru elektromotoru pro náročné průmyslové procesy je třeba zvážit množství faktorů. I proto je dobré obrátit se na odborníky. Ve VYBO Electric vám s výběrem každého typu elektromotoru velmi rádi pomůžeme, kromě toho vám ale při výběru pomůže i několik užitečných zásad.

Vybrat si ten správný elektromotor pro náročné průmyslové procesy vyžaduje nejen množství znalostí ale i značné zkušenosti. Parametrů, které je třeba zohlednit není vůbec málo a celou implementaci elektromotoru je v tomto případě nutné důkladně zvážit. Určitě se vyplatí zjistit si pár informací i svépomocí a proto jsme pro vás připravili několik zásad, které vás při výběru elektromotoru do těžkého provozu užitečně nasměrují.

1. Co nejpřesnější definování průmyslového procesu a provozu

Základem by mělo být definování samotného procesu a požadavků, které od tohoto typu elektromotoru požadujeme. Velmi důležité je zohlednit všechna specifika samotné provozu – její polohu, budoucí umístění stroje, možnosti jeho chlazení a také, jaké příslušenství budete k elektromotoru požadovat. Na základě odpovědí na tyto otázky je možné určitě požadovaný výkon, úroveň krytí, případně dodatečné řešení chlazení.

2. Definování očekávání od elektromotoru pro náročné procesy

Elektromotory pro náročné průmyslové procesy jsou v mnoha směrech zcela přizpůsobitelné – vybrat si můžete různé třídy účinnosti od IE1 až po IE4, případně krytí podle certifikace IP 54 až po odolné provedení IP 66.

3. Sladění s ostatními provozovanými zařízeními

Můžete mít i ten nejlepší elektromotor na světě, pokud však nebude správným způsobem implementován a tedy i „sladěn“ s ostatními zařízeními, jeho celková efektivita může pokulhává. Při výběru tedy určitě důkladně zvažte možnosti implementace, i s tímto vám ve VYBO Electric rádi pomůžeme.

Pokud hledáte elektromotor pro těžký provoz, ideální volbou bude produktová řada Kinetics PP – Proces Performance. Při elektromotorech této řady se můžete spolehnout na špičkové litá provedení, vysokou přetížitelnost a zvýšené krytí. Na výběr jsou elektromotory s výkonem od 0,12 až do 1 000 kW. Elektromotory Kinetics PP máme skladem a tak se můžete spolehnout na jejich expresní doručení.