Čo zaberie na plesneS priateľom sme konečne začali bývať spolu. Našli sme si bytík v spodnom poschodí v dome na rohu. Bol za veľmi dobrú cenu, až sa nám to zdalo podozrivé. Dôvod nízkej ceny sme zistili, akonáhle sa začalo ochladzovať. Pretože to bol rohový byt a pod ním bola pivnica, bol veľmi chladný, dalo nám veľkú prácu ho vykúriť aspoň na prijateľnú teplotu. Museli sme si zaobstarať navyše ešte priamotop, aby sme nemrzli.

Okrem nehoráznej zimy bol byt nepríjemne vlhký. Studené steny začali vlhnúť, netrvalo to dlho a objavili sa na nich aj plesne. Naše spoločné bývanie sa zmenilo na nočnú moru. Tešili sme sa na leto, kedy bude zase teplo a v byte bude dobre. S letom sa vlhkosť vytratila, plesne zmizli a nám sa konečne krásne bývalo. Lenže sme museli neustále myslieť na zimu, ako to bude zase hrozné a riešiť ako odstrániť pleseň.

 

Potom sme sa dopočuli… Čo zaberie na plesne

Čo zaberie na plesnePotom sme sa dopočuli o možnosti aplikovať na steny LSG náter, ktorý poskytuje A SERVIS LIPKA, s.r.o. Čo zaberie na plesne. Tento náter má schopnosť zabrániť prenikaniu vlhkosti do stien a mohol by sa nám hodiť. Technici firmy nás navštívili a odporučili nám zaobstarať ešte jeden priamotop alebo pohlcovač vlhkosti, aby sme vlhkosť čo najviac minimalizovali. Potom nám povedali, nech dôsledne využívame digestor pri varení, nesušíme bielizeň v tých najproblematickejších miestnostiach a snažíme sa krátko ale intenzívne vetrať. S dodržiavaním týchto pravidiel bude LSG náter fungovať.

Boli sme radi, že konečne vieme, čo máme robiť, predchádzajúci rok sme sa v tom len bezradne plávali. Ešte pred nanesením náteru sa technici pustili do likvidácie voľných plesňových spor, ktoré by mohli nákazu zase rozšíriť, a stenu ešte dôkladne vydezinfikovali. Potom už nanášali náter. A zafungovalo to, zimu sme strávili bez vlhkosti a bez plesní. Konečne sme v byte šťastní.