Já a…

Já a moje kolegyně máme na starosti úklid poměrně velkého obchodu s oblečením. Obchod je celkově dvoupatrový a je zde opravdu hodně oken, která slouží jako výlohy. Aby zákazníci lépe viděli, co je u nás k dostání. Musím se přiznat, že s kolegyní už od začátku bojujeme s úklidem těchto oken, obě dvě se bojíme výšek. Většinou tedy jedna z nás drží žebřík a ta druhá uklízí. Možná je to i ovlivněné právě strachem, ale nikdy se nám okna nepodařilo umýt a hlavně vyleštit všechny ty skleněné plochy tak, jak bychom chtěly. Po nějaké době se nám naštěstí podařilo přemluvit naši vedoucí, že na tuto práci objednáme nějakou úklidovou firmu.

Ani jedna z nás jsme neměly s žádnou firmou zkušenosti. Tak nám nezbýválo nic jiného než se svěřit do rukou mocného internetu a daly jsme se s kolegyní do hledání. Chtěly jsme někoho, kde budeme mít záruku dobře odvedené práce, tedy jsme hledaly hlavně podle recenzí. Po nějaké době hledání jsme narazily na výškaře a horolezce z podniku Mytí oken ve výšce Brno, kteří na svých internetových stránkách psali, že se zabývají mytím podlah, čištěním koberců, odstraňování graffiti a plísní a hlavně mytím oken a to dokonce i oken ve výškách!

 

Což…

Což si myslíme, že náš dvoupatrový, skoro celý prosklený, obchod je. Tedy jsme předaly číslo naší vedoucí a doufaly, že nebudeme nikdo zklamaný. Domluva prý podle vedoucí proběhla v pořádku a již v následujícím týdnu byli pracovníci u nás. Musím říci, že jsem se s kolegyní nestačila divit. Protože už při příchodu, když jsme viděly, jaké měli čistíci prostředky a různé pomůcky. Tak nám bylo jasné, že to jsou profesionálové na správném místě. A když se dali do práce, tak nás to v našem přesvědčení jen utvrdilo. Práce ve výškách pro ně evidentně nebyla žádný problém. Bylo vidět, že jsou na to proškolení, protože jim nic nedělalo nejmenší problém, okna umyli raz dva. Navíc na různé plochy používali různé prostředky a co nás překvapilo a potěšilo nejvíc bylo, že nám očistili i (nefunkční) žaluzie v horních částí oken a taky že si opravdu dali záležet i při úklidu okenních rámů a parapetů.

 

Takhle…

Takhle čisté, si troufám říci, nebyly snad ani po dokončení stavby a při otevření obchodu. Nejlepší ale bylo po tom to, že opravdu okna vyleštili takovým způsobem, že na celé ploše nebylo možné najít ani jednu šmouhu. Při odchodu jsem se ptala jsem se pracovníků, jak docílili takto úžasného výsledku. Vysvětlili mi, že celé kouzlo spočívá v metodě tzv. suchého čištění, tedy že na leštění nepoužili žádný speciální prostředek, ale vše vyleštili pomocí bavlněných látek a utěrek a pomocí síly. Bylo vidět, že se jedná o profesionály, kteří jsou na tuto práci školení. Protože na vyleštění takové plochy bylo potřeba mít opravdu velkou sílu a navíc opravdu všichni oceňujeme pečlivost, se kterou práci odvedli. Jsem ráda, že jsme nakonec vybrali tuto firmu. Protože ty investované peníze za to rozhodně stály. Určitě se na ně obrátíme i v budoucnosti. Protože takhle dokonale umytá okna vám jen tak někdo nezaručí. A SERVIS LIPKA, s. r. o.