Zdravím, mám vynikající zkušenost s úklidovou firmou, a tak jsem se rozhodla, že na ně napíšu recenzi. Jsem vedoucí jedné pobočky s plážovou módou, kde prodáváme hlavně plavky, ale i další oblečením vhodné na pláž, a tak jsem dohlížela i na vzhled interiéru a tak dále. A fasáda už na tom nebyla nejlíp. Ale furt jsme se více věnovali jiným věcem, ale až se tam udělala dokonce plíseň, tak bylo potřeba rychle jednat.

Báli jsme se, aby se to nerozšířilo, protože pak by se to určitě čistilo ještě hůř. Prvně jsme se to snažili vyčistit sami, ale nešlo nám to. A rozhodně nemůže být řeč o tom, že bychom naši práci nedělali poctivě. Jenže je to vážně těžké. A tak jsem zavolala tuto úklidovou firmu A SERVIS LIPKA, s.r.o. Našla jsem ji na internetu a měla výborné reference, tak jsem si říkala, že to bude to pravé.

A nejenom…

A nejenom, že se o vše postarali, ale dozvěděla jsem se od nich i řadu užitečných informací. Problém tvorby plísní na zateplených fasádách spočívá v tom, že na polystyrénu je na mřížce a lepidle jemně strukturovaná omítka cca 2,5 milimetrů a to je jeden z hlavních problémů. Na severní, či západní straně nikdy nesvítí tolik slunce.

Tato vlhkost vytvořená na těchto stranách fasády se tedy nemůže přirozeně vsakovat do hloubky, tak jako i klasické omítky, která má cca 2-3 centimetry a ještě je pod ní materiál  – třeba tvárnice, cihly, siporex, a další, který si umí vlhkost nasát, a potom ji v příznivých podmínkách vydýchat. Teplo, vítr, mráz a atd. A pokud je tato jemně strukturovaná omítka stále vlhká, tak se zákonitě objeví plísně. A jak je známo, kde se objeví plíseň, je těžké se s tím poradit.

Ale…

Ale samozřejmě jako každý problém i tento má řešení, a tím je jejich protiplísňový nátěr. Tento likvidátor plísní je založen na principu změny iontové rovnováhy v buněčné stěně mikroorganismu. I velmi krátký kontakt buněčné stěny s ošetřeným povrchem způsobí lokální změnu v koncentraci důležitých iontů a nitrobuněčný tlak způsobí její roztržení. Na povrchu chráněném nátěrem proti plísním nemají plísně, bakterie, houby ani kvasinky vůbec žádnou šanci přežít.

A díky jejich práce je náš obchod opět v pořádku. Ve firmě dále nabízí celou řadu úklidových služeb jako je například čištění koberců, podlah, mytí oken a výloh a odstraňování graffiti. Takže je vidět, že má široké pole působnosti. A věřím, že i jejich ostatní služby budou stejně kvalitní jako jejich čištění fasád. A realizují je po celé České republice, ale i na Slovensku, v Německu a v Rakousku.