Vlastním menší kadeřnictví, kde máme v přední části velký koberec. Věděla jsem, že z hlediska praktičnosti to není zrovna rozumná volba, jenže se mi hodil do interiéru, tak jsem si to tam prostě dala. Ale je pravda, že po nějako době byl opravdu špinavý a bylo potřeba s tím něco dělat. Ale bylo mi jasné, že já to nevyčistím a nikdo jiný ze zaměstnanců taky ne. Bylo potřeba na to najmout nějakou úklidovou firmu. Ale věděla jsem, že nechci čištění pomocí extrakční metody, protože už dříve jsem si nechala ve starém bytě takto vyčistit koberce a dopadlo to tak, že koberce letěly a kupovaly se nové.  Takže jsem svůj výběr musela zúžit na ty firmy, které tohle nenabízely.

Po hledání jsem narazila na firmu koberce tepování Brno, která místo extrakční metody využívala strojové kotoučové čištění, kterou všichni poměrně hodně vychvalovali. Tak jsem jim zavolala, vysvětlila jim mou situaci a domluvila se s nimi na termínu čištění. Cena byla sice o trochu vyšší, ale neodradilo mě to, protože na internetu měli opravdu samé výborné reference, takže jsem měla tak nějak jistotu, že to nebudou vyhozené peníze. V domluvený den přijeli a pustili se do čištění. Pomocí velkého kotoučového stroje kartáčovali koberec tak dlouho, dokud skvrna nezmizela.

Bylo…

Bylo taky skvělé, že byste na koberci nepoznali, kde byl čištěný, protože struktura koberce byla na všech místech stejná. Jejich zaměstnanci byli navíc velmi milí a ochotní, takže není nic, co bychom mohli této firmě vytknout. Jediné, co by se tedy nemuselo někomu zamlouvat je ta vyšší cena, ale svou práci odvedli perfektně a vše proběhlo v pořádku. A když k tomu přičtu jejich přívětivost a vystupování, nemám co řešit. Jakmile naše koberce budou opět potřebovat vyčistit, na nikoho jiného se obracet nebudu.

Tato firma nám nabízí vše, co potřebujeme. K jejich službám patří i podlah, odstranění starého vosku (polymeru) z podlahy a nanesení nové ochranné polymerové vrstvy, strojové čištění čalounění. Realizují denní a pravidelné úklidy domácností, kanceláří, rezidencí či firem. Provádí také čištění, leštění, mytí oken, mytí výloh a prosklených ploch, a to i ve výškách. Po dohodě čistí i žaluzie, lamely, rolety, a markýzy. Odstraňují nedovolené polepy, reklamní polepy, ochranné fólie, samolepky, banery ze všech prosklených ploch. Takže je vidět, že toho firma zastane hodně. A to vše realizuje nejen po celé České republice, ale i na Slovensku, v Německu a v Rakousku.
A SERVIS LIPKA, s.r.o.