Brno graffiti odstraňováníPoslední roky musím říct, že z mého pohledu ředitele základní školy mi přijde, že dnešní puberta se nedá srovnávat s tou, jakou jsme procházeli za mého asi by se dalo říct že již dávného mládí. Jistěže jsme také dělali klukoviny, to je jasné, kdo by ne. Ale rozhodně jsme nikdy neničili cizí věci a nezašli tak daleko, abychom někomu něco poškodili nebo mu dokonce ublížili. Dnes je však všechno jiné. Já musím v křesle ředitele neustále řešit všelijaké průšvihy, které si děti mezi sebou dělají. Asi je to opravdu už jiná doba. čím na graffiti

Všechny děti mají k dispozici internet, kde tráví spoustu času. A jsou tudíž také dost ovlivněny různými negativními vlivy. Množství násilí a gaunerství tvoří totiž nemalý obsah internetu. Takže jsem pak musel řešit posprejovanou chodbu ve škole. U skříněk, kde se děti převlékají, dva kluci nasprejovali jakési klikyháky. Já jsem ten příběh značně zkrátil. Ono se to ve skutečnosti řešilo dost dlouho, než se zjistilo, kdo to udělal a z jakého důvodu. Byli to dva kluci z osmé třídy a důvodem bylo prosté machrování před další spolužačkou, které se chtěli zalíbit. Proč si k machrování vybrali zrovna posprejování školních zdí se mě neptejte, to je pro mě záhadou.

 

Ačkoliv vše nakonec dobře dopadlo…

 

Ačkoliv vše nakonec dobře dopadlo. Kluci skončili jen s třídní důtkou, protože u těchto dvou to byl opravdu jejich první prohřešek, jinak žádný problém ve škole neměli. A rodiče, kteří se za syny značně styděli, sami navrhli, že Brno graffiti odstraňovánínápravu škody uhradí. Já to tedy řešil tak, že jsem si našel kontakt na firmu, která se zabývá odstraňováním graffiti a rovnou tam zavolal.co s graffiti Zvolil jsem seriózní společnost A SERVIS LIPKA, s.r.o., která na trhu figuruje už více než dvacet let. S graffiti si jejich společnost opravdu hravě poradila. Bylo vidět, že jsou to profesionálové na slovo vzatí. Jejich zákrok v odstraňování graffiti probíhal následovně – tito specialisté postupovali tak, že graffiti co nejvíce zeslabili a poté ještě místo nápisu přetřeli danou barvou.

Pracovníci A SERVISU však zákazníkům výrazně doporučují, aby se nesnažili graffiti zamalovat ihned a neodstraňovat ho. Protože technologie graffiti sprejů působí tak, že barvou mohou nadále prostupovat kontury graffiti. Což působí dost nevzhledně, pokud je celá zeď takto flekatá. Myslím, že se ostatní studenti i docela lekli. Myslím to teď v dobrém slova smyslu. Že věřím, že se tímto incidentem ponaučili. Protože měly všechny děti na očích (nemohly to přejít, když pracovníci graffiti odstraňovali právě u skříněk, kam se chodí děti ráno přezouvat) akt odstraňování graffiti. Viděli, že přijel profesionální tým, který se musel odstraňováním pracně zabývat. Samozřejmě že firma Brno graffiti odstraňování, to udělala ráda, je to jejich práce a navíc jsou velmi vstřícní. Ale já byl rád, že děti viděly na vlastní oči, že to není jen tak něco poničit. Že to má následky a musí se to řešit.