S kamarádem…

S kamarádem provozujeme menší restauraci u nás ve městě. Naštěstí pro nás ji máme umístěnou velmi strategicky, a to přesně u hlavní silnice. Takže kdokoliv projíždí kolem, tak si nás určitě všimne. Navíc naše restaurace je natřena zářivě modrou barvou. Takže rozhodně není možné ji přehlídnout. Ovšem umístění přímo u silnice, naše největší plus, je i zároveň tím největším problémem. Konkrétně problém spočívá v tom, že zde jezdí hodně aut, jsou zde zplodiny, různé nečistoty ze silnice. Obecně různé městské usazeniny, které se samozřejmě chytají všechny na naši fasádu. Po nějaké době jsem měl pocit, že naše restaurace už není ani modrá, ale že spíš začíná být šedá. Původně jsme si říkali, že to prostě znovu přetřem. Ale nakonec jsme se rozhodli, že si fasádu necháme vyčistit. Já se rozhodl, že to celé vezmu do svých rukou. Vůbec jsem ale nevěděl, na koho se obrátit. Protože jsem s ničím takovým doposud neměl vůbec žádnou zkušenost. Takže jsem prostě sedl a začal hledat na internetu.

 

Po krátké…

Po krátké době brouzdání na internetu jsem narazil na fasádní mistry Čištění fasád Praha, kteří kromě čištění fasád nabízeli i čištění koberců, mytí podlah a oken, odstranění graffiti a také odstranění plísní. Protože měli i spoustu velmi dobrých recenzí, tak jsem se rozhodl jim rovnou zavolat a zeptat se, zda by s tím šlo něco udělat. Paní na centrále byla velmi milá a vstřícná. Vše mi popsala a vysvětlila, domluvili jsme se na termínu (který byl už za týden!) a již za sedm dní tedy byli pracovníci firmy u nás v restauraci. Už na první pohled bylo vidět, že se jedná o profesionály. Protože disponovali opravdu špičkovou technikou, takže to celé pro ně nebyl vůbec žádný problém. Navíc mi jeden z pracovníků říkal, že běžně čistí i mnohem větší a mnohem znečištěnější plochy, takže to pro ně bude hračka.

 

Moc…

Moc mě zajímalo, jak vlastně mají v plánu to celé vyčistit. Pracovník mi vysvětlil, že fasády čistí speciální technikou, nebo tedy více konkrétně speciální čisticí pěnou, která se na fasádě udrží dlouho a svou intenzitou zvyšuje čisticí účinek. Co mě také velmi překvapilo a potěšilo, že i když jsme na tom nebyli předem domluvení, tak nám ochotně nabídli, že odstraní i z prosklení vodní kámen a všechny tvrdé nečistoty, které jsme na restauraci měli. Upřímně řečeno, vůbec jsem si zpočátku nevšiml, že tam něco takového vůbec bylo. Spíš jsem se soustředil jen na fasádu, která byla podle mého názoru to nejvíc znečištěné. Ale po odchodu pracovníků jsem teprve viděl ten rozdíl. Všechno vypadalo mnohem hezčí a čistší. Musím říci, že pracovníci jsou opravdu odborníci, kteří si zakládají na dokonale a pečlivě odvedené práci. Což už v dnešní době není zvykem. Jsou to opravdu odborníci na pravém místě a určitě se do budoucna ještě na ně obrátím. A SERVIS LIPKA, s. r. o.