Prach a nečistota na oknách výškových budov, je naozaj veľký problém. Lebo nie každá upratovacia spoločnosť má vyškolený, profesionálny tím, ktorý sa prácou vo výškach zaoberá a už vôbec nevlastní žiadne plošiny, ktoré by im umožnili prístup k vysoko daným a neprístupným miestam na budove. Preto mi chvíľu trvalo, než som narazil na stránky A SERVIS LIPKA s.r.o., Výškové práce čistenie, so sídlom v Bratislave.

umývanie okien remeselník

umývanie a leštenie okien

Táto spoločnosť svoje služby ponúka na Slovensku, v Česku, Nemecku a Rakúsku. A práve ich služby som sa rozhodol využiť, lebo horolezeckú techniku, montážne plošiny a hydraulické ramená, je nutné použiť na našej výškovej budove. Tím pracovníkov v daný termín dorazil aj so svojou horolezeckou technikou a začala samotná práca.

Najprv sú umyté…

Najprv sú umyté rámy, parapety a sklá okien. Okná sa musia dôkladne umyť od nečistôt a prípadných leštiacich prostriedkov, ktoré boli predtým použité.

Potom nasleduje práca s kvalitnou, gumovou stierkou. Sklo sa nechá uschnúť a na rad prichádza ich vlastné leštiace technológie. Trik suchého leštenia bavlnenou plienkou. Tento spôsob leštenia je fyzicky náročnejší. Napriek tomu pracovníci spoločnosti nepoužívajú žiadne leštidla, pretože leštiace prostriedky zanechávajú neprijateľné šmuhy a ťahy po leštení. Práve týmto suchým leštením sa predchádza tomuto estetickému nedostatku.

 

Vlastný, kvalitný trik sa pracovníkom oplatí prevažne v ťažko dostupných miestach, lebo plocha skiel vydrží čistá do ďalšieho termínu umývanie okien, ktoré je odporúčané raz za 14 dní či dvakrát do mesiaca. Samozrejme, záleží na zákazníkovi, ako si nastaví termín umývanie.