Pocházím v podstatě z umělecké rodiny. Doma nám vždy visely obrazy od nějakých malířů, kteří byli naši známí nebo dokonce kamarádi. Zkrátka jsem v tom všem vyrůstala a odmala byla nucena poslouchat bouřlivé konverzace o tom, zda je lepší renesance nebo klasicismus. Taky mí prarodiče mívali rodinnou galerii, kterou si jednoho dne extra nechali zbudovat v malé budově za rodinným domkem. Galerii pak převzali mí rodiče. No a nyní po pár letech tato galerie přešla do mého vlastnictví. Všimla jsem si ale, že budova není moc udržovaná. A když chcete zachovat taková drahá díla, musíte o ně pečovat. Řekla jsem si, že by nebylo od věci investovat do nové fasády. Protože když by sem pronikly plísně, tak by to byl opravdový průšvih. Riziko plísní v bytě bylo obrovské. Bylo mi jedno, jak draho to vyjde. Hlavně jsem chtěla, aby to bylo účinné a spolehlivé.

jak se rychle zbavit plísníúčinné metody proti plísním

Sedla jsem k internetu…Riziko plísní v bytě

Sedla jsem k internetu a dala se do hledání. Viděla jsem samé pochybně se tvářící firmy nebo rady co můžete udělat sami jako kutilové. Já jsem se sama ale do ničeho rozhodně pouštět nechtěla. Nakonec jsem narazila na úžasně vypadající společnost. A SERVIS LIPKA, s.r.o. je jedinečná v tom, že fasády čistí speciální technikou. U té techniky používají pěnu, která se na fasádě dlouho udrží a ve výsledku tak zvyšuje čisticí účinek. Na fasádě jsme také měli starý vodní kámen a další nečistoty. Ty z fasády pracovníci také odstranili. Teď už ale k samotným následujícím postupům čištění. Mají na to velice promyšlený systém. Riziko plísní v bytě

odborné čištění fasádfirma na čištění fasád

V první etapě provedli…

V první etapě provedli mechanické a chemické čištění fasády, za pomocí tlakové vody s čisticí chemií Unisan, RID a HDD. Pokud si přejete, můžete mít i novou fasádní výmalbu po tomto kroku. Následuje druhá etapa, kde pracovníci použijí chemický nástřik. Ten musí setrvat po dobu 24 hodin. Pak se přechází k poslední etapě čištění. Tím je další chemické ošetření, tentokrát však se ošetří protiplísňovým nátěrem. Tento nátěr je dokonce technologií 21. století, jeho životnost je dle slov pracovníků stoprocentní za normálních klimatických podmínek šest a více let. Navíc společnost nabízí na čisticí a dezinfekční práce záruku dva roky. To nám připadalo opravdu super, že tu ta možnost je.

Pracovníci nám také podrobně vysvětlili, že nátěr funguje tak, že uzavře fasádu, aby veškerá vlhkost, spady, organické usazeniny a plísně neměly nejmenší šanci se do fasády dostat. Tento nátěr by měl tedy vydržet několik let bez problému a dalších až dvanáct let plus minus ještě nějak fungovat. Firma fasádu vyčistila naprosto skvostně! Jsem opravdu nadšená a myslím, že to bylo jedno z nejlepších rozhodnutí, které jsem kdy učinila. Takže za mě rozhodně doporučuji!