Zdravím…

Zdravím, mám vynikající zkušenost s úklidovou firmou, a tak jsem se rozhodl, že na ně napíšu recenzi. Pracuji v antropologickém muzeu a mám na starosti jeho údržbu. A fasáda už byla v opravdu tragickém stavu. A poslední kapkou bylo, když se na ní začala dělat i plíseň. To jsme potom už došli k závěru, že už to tak opravdu nemůžeme nechat. A prvně jsme se to snažili vyčistit sami, ale nešlo nám to. Zbavit se těch černých plísní vážně nebyla žádná sranda. A tak bylo potřeba se obrátit na profesionály. A tak jsem zavolal tuto úklidovou firmu. Vybral jsem si ji na základě referencí, protože ji na internetu opravdu všichni vychvalovali. A nejenom, že se o vše postarali. Dozvěděl jsem se od nich i řadu užitečných informací. Problém tvorby plísní na zateplených fasádách spočívá v tom, že na polystyrénu je na mřížce a lepidle jemně strukturovaná omítka cca 2,5 milimetrů a to je jeden z hlavních problémů. Na severní, či západní straně nikdy nesvítí tolik slunce.

 

Tato…

Tato vlhkost vytvořená na těchto stranách fasády se tedy nemůže přirozeně vsakovat do hloubky, tak jako i klasické omítky, která má cca 2-3 centimetry a ještě je pod ní materiál  – třeba tvárnice, cihly, siporex, a další, který si umí vlhkost nasát, a potom ji v příznivých podmínkách vydýchat. Teplo, vítr, mráz a atd. A pokud je tato jemně strukturovaná omítka stále vlhká, tak se zákonitě objeví plísně. A jak je známo, kde se objeví plíseň, je těžké se s tím poradit. Ale samozřejmě jako každý problém i tento má řešení, a tím je náš protiplísňový nátěr LSG. Tento likvidítor plísní je založen na principu změny iontové rovnováhy v buněčné stěně mikroorganismu.

 

I velmi…

I velmi krátký kontakt buněčné stěny s ošetřeným povrchem způsobí lokální změnu v koncentraci důležitých iontů a nitrobuněčný tlak způsobí její roztržení. Na povrchu chráněném nátěrem proti plísním LSG nemají plísně, bakterie, houby ani kvasinky vůbec žádnou šanci přežít. Pro buňky vyšších organismů je 100% bezpečný. Životnost nátěru se pohybuje ve 100 % dle klimatické námahy 4-6 let. V další omezené míře bude fungovat cca do 10 let. Záruku tato firma garantuje až 2 roky. A právě díky tomuto nátěru máme od plísní pokoj. Zaměstnanci plíseň nejprve odstranili, a poté nanesli nátěr. A díky jejich práce je náš panelák opět v pořádku. Ve firmě dále nabízí celou řadu úklidových služeb. A své služby realizují nejenom po celé České republice, ale i na Slovensku, v Německu a v Rakousku. A SERVIS LIPKA, s. r. o.