Pre obchodný dom v Bratislave som zháňal upratovaciu firmu, ktorá by dokázala obstarať viac činností než len jednu. Išlo mi primárne o to, aby zvládla nielen čistenie podláh, ale aj okien. Nechcel som to komplikovať tým, že by som najímal dve rôzne spoločnosti. Prvé a veľmi dôležité ale bolo, zabezpečiť vyčistenie podláh. Tie boli totiž veľmi špinavé. U vchodov obchodov boli podlahy naozaj extrémne špinavé.

Veľké upratovanie

Samozrejme, že máme niekoľko upratovačov, ktorí podlahu pravidelne umývajú. Ale tieto načistoty už nedokázali odstrániť. Vraj to bolo tým, že boli zašliapané až do samotnej štruktúry podlahy. Bolo jasné, že potrebujeme odborníkov. Skrátka niekoho, kto disponuje lepším technickým vybavením ako my. Tiež sme potrebovali niekoho, kto by nám vyhovel v čistení mimo pracovnú dobu. Je nemožné vykonávať také čistenie počas otváracej doby, keď je dom plný ľudí. A tiež nemôžeme uzavrieť všetky obchody počas dňa. Na odporúčanie od kolegu z iného obchodného centra som kontaktoval firmu A SERVIS LIPKA, s.r.o.Bratislava podlahy, čistenie. Tá zaisťuje čistenie podláh strojovou metódou vrátane voskovania podláh.

Ústretový prístup

Dohodli sme sa na danom termíne. Nebol najmenší problém v tom, že čistenie bude prebiehať až po 21 hodine, kedy je obchodné centrum uzavreté. Dohodli sme sa tiež na etapách, že budeme postupovať od prednej časti obchodného centra a každý deň vyčistíme 4 predajne. Ale najskôr sme chceli vyčistiť hlavné halu a jej dve poschodia. Použili príslušnú chémiu a podlahu potom drhli strojom. Mel hlavicu do kruhu. Myslím, že ho priliehavo nazývali kotúčový stroj.

Protišmykový vosk

Po vyčistení každý deň ešte aplikovali na podlahu vosk. Ten bude slúžiť na jednoduchšiu údržbu. Bude podlahu chrániť pred poškriabaním a nečistotami, pretože bola naozaj silne špinavá. Tiež bude pre našich zákazníkov veľmi bezpečný. Vosk má protišmykovú funkciu, takže jednoznačne odporúčam do takých prevádzok ho aplikovať. Mali sme mnohokrát problém s tým, že nám zákazníci pri vchode korčuľovali. Samozrejme najmä v zime, kedy sa dovnútra dostávali zvyšky snehu. Tie pochopiteľne tály, a vytvárali tak nebezpečné klzisko. Museli sme ku vchodom dávať koberec, ktorý po čase nepríjemne páchol.

Profesionálne služby

Bolo to veľmi náročné a trvalo to mnoho času. Čo je len pochopiteľné, náš obchodný dom nepatrí medzi tie menšie. Ale vďaka pracovníkom z firmy A SERVIS LIPKA bolo čistenie veľmi príjemné. S pánmi sme si perfektne porozprávali. A tak mi vlastne ani veľmi nevadilo, že som sa celý týždeň moc nevyspal. A aby som nezabudol. Splnila sa aj moja podmienka nehľadať na dve činnosti dve rôzne firmy. V A SERVISU totiž tiež umývajú okná a výlohy predajní. Čo viac povedať, bol som skrátka spokojný.