kde nechat vyčistit koberecZdravím, pokud uvažujete, že si necháte vyčistit koberce od nějaké úklidové firmy, tak vám doporučuju, abyste si tuto službu neobjednávali u firmy, která používá extrakční metodu čištění. Protože ta koberce nikdy nedokáže pořádně vyčistit. Funguje totiž na tom principu, že se do koberce vstříkne chemie, a to opravdu jen na krátkou chvíli, takže se nedostane do hloubky, nestačí na špínu vůbec zapůsobit a koberec pak pořádně nevyčistí.

 

cena čištění koberců

A nejhorší na tom je, že jakmile koberec uschne, tak na koberci zůstanou fleky. Alespoň taková byla naše zkušenost ve firmě. Potřebovali jsme si nechat vyčistit koberce, protože už nebyli v nejlepším stavu, ale bylo to nakonec spíše ke škodě než k užitku. Takže jsem když potřeboval nechat vyčistit koberce u nás doma, protože se nám stala nehoda v podobě vyklopení dětské višňové výživy. Což byla tak nějak poslední kapka. Koberce byly od dětí už docela zaliskané, a sice by se nám as podařilo to vyčistit, ale ani já a ani manželka jsme už na to neměli sílu, tak jsme si řekli, že si je necháme vyčistit od firmy. Ale byl tu ten problém, že jsme nevěděli u které. Takže jsem si sedl k počítači a hledal takovou firmu, která by měla dobré reference. A nakonec se mi zalíbila úklidová firma Praha 10, čištění koberců, protože měla opravdu dobré ohlasy.

 

 

Sice lidi psali, že jsou o něco dražší…

 

hloubkové čištění koberců

Sice lidi psali, že jsou o něco dražší, ale to mi nevadilo, protože pokud jsem měl alespoň nějakou záruku, že to nedopadne katastrofou jak tehdy u nás ve firmě, tak si za to raději připlatím. Používají totiž kotoučovou metodu, která dneska patří k těm nejlepším metodám čištění koberců. Tak jsme jim zavolali a dobrý dojem na mě udělali už hned po telefonu. Vše nám bylo po telefonu vysvětleno, jak probíhá jejich práce, co používají za metodu k čistění koberců. A další podrobnosti, takže jsme měli jistotu, že o extrakční metodu opravdu nepůjde. Domluvili jsme se na termínu a byli zvědaví. Přijeli přesně na čas, dům si prošli a prohlédli a hned potom se pustili do práce. hloubkové čištění potahů

 

Začali zanášet speciálně namíchanou chemii do hlubších struktur koberce, aby účinně zapůsobila. Nechali ji tam nějakou dobu, pak koberec vykartáčovali kotoučovým strojem. Aby se nečistoty dostaly na povrch, koberce vydezinfikovali a zbavili roztočů. Především jim navrátili původní barvu i vzhled, bez jakýkoliv fleků či šmouh. Toho dosáhli jejich vysavačem, který nejen vytáhne z koberce veškerou špínu, ale i vlasy koberce hezky nadzvedne. Takže koberec potom vypadá jako nový a krásně prokoukne. Koberce tak byly jako nové a já byla maximálně spokojená, takže tuto firmu můžu jedině doporučit. Zaměstnanci byli navíc velice milí a moc dobře se mi s nimi spolupracovalo, takže opravdu vůči nim nemám jedinou výhradu.