Odstraňování graffitiSprejeři si nevybírají, vezmou zavděk jakoukoli stěnou, na kterou narazí. Je jim jedno, jestli se jedná jen o podchod, kde to relativně tolik nevadí, nebo si vezmou jako cíl budovu, na které graffiti působí jako pěst na oko, a navíc je to u ní mnohem složitější s odstraňováním nasprejovaných částí. Někdy se mi zdá, že možná ještě zlomyslnost sprejery vede k tomu, aby častěji poškozovali budovy. A nevyhýbají se ani krásným historickým domům. Odsraňování graffiti Brno.

Já vlastním kavárnu, kterou jsem zřídil v nádherných prostorách secesní stavby. Příjemná atmosféra kavárničky na zákazníky začíná působit ještě před jejich vstupem dovnitř, kdy se mohou pokochat nádhernou architekturou konce 19. století. Celý dojem ale zkazilo jedno hloupé graffiti. Z ničeho nic kavárna působí lacině, omšele a zanedbaně.

Při odstraňování graffiti hrozilo riziko poškození omítky. Raději jsem tuto práci přenechal odborné firmě Odstraňování graffiti Brno, které se podařilo graffiti odstranit jen s minimálním poškozením nátěru. Bál jsem se, že to bude mnohem horší, takže se mi hodně ulevilo.

Jak na odstraňování graffitiOdstranění graffiti z betonových povrchůOdstranění graffiti z cihelOdstranění graffiti z přírodního kamene

Firma mi také nabídla…

Graffiti – odstraňování, ochranné nátěryFirma mi také nabídla antigraffitový nátěr, který by budovu měl ochránit do budoucna. Původně jsem nezamýšlel nic takového, ale nechtěl jsem v budoucnu řešit znovu stejný problém, takže jsem se pro nátěr nakonec rozhodl. Asi po dvou měsících jsem blahořečil své rozhodnutí, protože se graffiti opět na stěnách kavárny objevilo.

Tentokrát už to nebyl vůbec takový problém jako v předchozím případě, A SERVIS přijel, celou záležitost vyřídil, bez poškození omítky odstranil graffiti, obnovil ochrannou vrstvu nátěru a zase odjel. Kdybych antigraffitový nátěr neměl, musel bych zase vynakládat další finance, shánět, objednávat, domlouvat a celé by se to jen protáhlo. Takhle ale stačil jediný telefonát.

 

 

 

 

Odstranění graffiti, sprejů, ochrana před graffitiJak se bránit proti grafiti čmáranicím? Sprejem! Jak chránit omítky před graffiti?