Spory plísní jsou všudypřítomné. Nacházejí se všude, kde si jenom vzpomenete, přenášejí se vzduchem, jsou mikroskopické, takže ani nevnímáme, že je vdechujeme. Horší je to, když se v určitém prostředí začnou kumulovat ve větším množství, to už může způsobit určité problémy, obzvlášť špatné to může být tehdy, když se k tomu ještě namane vysoká vlhkost. Ale Jak odstranit plíseň ?

Tvorba plísně v bytěJak předcházet tvorbě plísně

Větrání je základ

Stačí málo a zjistíte, že máte v bytě či domě nové spolubydlící – plísně. U nás k tomu stačilo, abychom stará profukující okna vyměnili za plastová. S teplem v bytě jsme získali i něco, o co jsme nestáli. Naštěstí s pomocí firmy A SERVIS LIPKA, s.r.o., jsme přišli na to Jak odstranit plíseň, že právě pořádné utěsnění plastovými okny vedlo k tomu, že se vlhkost v bytě tak rapidně zvýšila. Najednou jsme se ocitli v téměř hermeticky uzavřeném bytě. Vlhkost v bytě se jen hromadila, kondenzovala na stěnách, stěny vlhly a staly se pro plísně příjemným místem k životu.

Nátěr proti plísniPlíseň na stropě

Po poradě s techniky A Servis Lipka jsme přehodnotili způsob větrání v bytě, přestali jsme využívat otevírání okna na nedostačující ventilace, ale začali jsme pravidelně otevírat okna naplno a vytvářet průvan. Díky tomu se nám podařilo vlhkost v bytě dost snížit. Plísně tím sice úplně nezmizely, ale byl to krok kupředu.

Prevence proti plísni

Jak odstranit plíseň trvale?

V dalších etapách se už technici s plísněmi tolik nemazlili. Potřeli je kyselou chemii a kartáči je odstraňovali ze stěny, silnou dezinfekcí nakonec ošetřili místa jejich výskytu. Použitím dezinfekce na podlahy, stěny a zařízení v místnosti se snažili minimalizovat počet spor. A protože jsme si nepřáli, aby se plísně ještě znovu objevily, provedli technici ošetření stěny protiplísňovým nátěrem LSG.

Od této doby, kdy se nám nátěr provedli máme zatím od plísní klid. Naštěstí všechno naznačuje tomu, že to tak i vydrží a nebudeme muset plíseň do budoucna už řešit.

Prostředky proti plísníNátěr LSG

Plíseň na fasáděPlíseň na omítce