Po smrti otca sa so sestrou staráme o mamičku, ktorá teraz zostala v ich spoločnom dome sama. Snažíme sa jej často robiť spoločnosť a pomáhať s domácimi prácami. Nie je na tom so zdravím najlepšie a musí sa šetriť. Bohužiaľ my máme tiež veľa svojich pracovných povinností a nestíhame mamičke pomáhať tak, ako by sme si želali. Moji kolegovia v práci viedli nedávno diskusiu na tému upratovacích firiem, ktoré niektorí hojne využívajú. Veľmi dobrú skúsenosť mali s partiou ľudí ktorí robia aj umývanie okien vo výške. Dohovorila som sa so sestrou, že to s nimi tiež skúsime a pozveme ich na mamičkinho okna.

 

 

 

Nemala som odvahu nechať na prvýkrát mamičku s cudzími ľuďmi, takže som sa prvého umývania zúčastnila tiež. Bola som ale opäť v časovom strese, takže som si nebola istá, či to celé naozaj stihnem, ak pracovníci neprídu včas alebo im práca bude trvať dlho. To boli ale úplne zbytočné obavy. Zistili sme, že si na dochvíľnosti zakladajú a so svojou prácou sú vždy skoro hotoví, zbytočne ju nenaťahujú, ako to občas býva zvykom v iných firmách.

 

 

Nemusela som sa o mamičku vôbec obávať, na prvý pohľad bolo vidieť, že k nám prišli slušní ľudia, ktorí sa k nám správali s úctou. Pri práci si s mamičkou veľmi pekne porozprávali, videla som, že bude v dobrých rukách. Samotné umývanie okien tiež dopadlo nad moje očakávania. Tak dobre vykonanú prácu som už dlho nevidela. Sama už som si zvykla na to, že nikdy okná dokonale nevyleštím, takže som na to rezignovala. Pracovníci mi ale dokázali, že je to možné. Nabudúce sme sa opäť obrátili na nich, všetko prebehlo bez problémov a teraz už ich k mamičke pozývame pravidelne. Môžeme sa na ne bez obáv spoľahnúť.