I když jsou podlahy praktičtější než koberce z hlediska jejich udržování, tak spousta lidí jejich péči zanedbává právě proto, že si myslí, že s nimi není žádná práce. Že pokud se něco vylije na koberec je to mnohem větší tragédie. Než když se vám něco vylije na podlahu. Je pravda, že postarat se o koberec bývá snazší, ale to neznamená, že postarat se o podlahu musí být nezbytně jednoduché. Ve většině případů tomu tak totiž právě není, pokud chcete mít podlahu vyčištěnou opravdu kvalitně. Běžný čisticí prostředek a obyčejný kartáč zkrátka nestačí. Naopak si tak můžete práci dokonce přidělat. Podlahy jsou totiž náchylné na poškrábání, takže pokud je budete drhnout ledabylým kartáčem, nemůže to dobře dopadnout. Proto se naše Umývání Brno, betonové podlahy zabývá i čištěním. A naší poslední zakázkou bylo čištění podlah v domácnosti, kde měli podlahu v kuchyni zašpiněnou od vánočního punče. A tak kontaktovali nás. A náš kotoučový stroj a chemie si s tím dokázali poradit. Protože šlo o čištění běžných nečistot, které jsou pro nás snadné odstranit, ale bez dobrých prostředků to je těžké. Především v jemných záhybech podlahy.

Pro…

Pro podlahu je důležité, aby chemie byla co nejšetrnější a splnila požadovaný cíl. Naše úklidová firma k hloubkovému čištění podlah používá vždy zásaditou chemii. V některých případech používáme kyselou chemii, ale to jen při čištění podlah po stavebních činnostech a rekonstrukcích, protože kyselá chemie je velmi agresivní. Ale za to zase dokonale odstraní z povrchu podlah veškeré vápenaté a cementové závoje, zbytky stavebních nečistot a povlaků. Pro jiné čištění ji nelze použít a nedá se použít ani při čištění po stavebních pracích v případě přírodních a kamenných podlah, protože v těchto případech je zapotřebí šetrného materiálu, což je právě chemie zásaditá. Použití kyselé chemie při čištění ne tolik závažných nečistot by totiž mohla podlahu poškodit. Po čištění podlah je vždy dobré je zakonzervovat nanesením flotace, což je průmyslový polymer, jednoduše řečeno voskování podlahy. Proto to vždy našim zákazníkům doporučujeme.

Tímto…

Tímto způsobem se zajistí, že již nedojde k hlubšímu znečištění dřevěné podlahy. Na podlahu dáváme převážně pololesklý vosk, tento vosk máme dlouhodobě osvědčený a máme s ním výborné zkušenosti. Vosk musíme do podlahy vetřít dvakrát až třikrát, tak aby se vytvořila kompaktní vrstva, která zajistí podlaze pružnost, elasticitu, protiskluzový efekt. Díky tomu vaše podlaha nebude jen dlouho čistá a krásná, ale je díky protiskluzovému efektu vytváří bezpečnější prostředí a snižuje hrozbu uklouznutí. To se zalíbilo i našim zákazníkům, tak si jej na podlahy nechali nanést. Byli s naší prací spokojeni, což je pro nás nejdůležitější.
A SERVIS LIPKA, s.r.o.