V lete sme s manželkou kúpili starší dom. Bol na prvý pohľad vo veľmi dobrom stave, nemuseli sme vykonávať žiadne opravy. Zabývali sme sa a dom aj jeho okolie si zamilovali. V zime ale prišli prvé problémy. Zistili sme, že dom nie je veľmi dobre zateplený a izolovaný, uniká nám z neho teplo a tvoria sa plesne. Nemohli sme sa ich zbaviť žiadnym nástrekom, pravidelným vetraním ani dôkladným kúrením.

Pozvali sme si…

Pozvali sme si domov stavbárov a poprosili ich o radu, čo by sme proti plesniam mohli podniknúť. Odporučili nám vymeniť okná, podrezať dom – teda pri zemi vytvoriť škáru v stene a vložiť do nej hydroizoláciu a ešte nejaké ďalšie finančne nákladné tipy. Pretože sme veľkú časť našich úspor vložili do kúpy domu, nechceli sme voliť také drahé riešenia.

Ukázalo sa…

Ukázalo sa, že k najlepším radám sa nakoniec dostanete v krčme pri pive. Kamarát mi tak poradil vyskúšať LSG protiplesňový náter, ktorý aj u neho doma nanášala firma A SERVIS LIPKA s.r.o., ako sa zbaviť plesní. Pozvali sme si domov pracovníkov firmy, aby sme s nimi skonzultovali možnosť nanesenia náteru. Uistili nás, že s tým nebude problém a že nevidia dôvod, prečo by u nás nemal fungovať.

Odhadli…

Odhadli dobu, ktorú pre prácu budú potrebovať, a dohodli sme sa, kedy u nás náter vykonajú. Prácu bolo potrebné vykonať v dvoch dňoch, pretože v prvej fáze je potrebné detailne odstrániť plesne z celej plochy a naniesť dezinfekciu, ktorá potrebuje pôsobiť 24 hodín. Druhá fáza, nanesenie protiplesňového náteru, už je jednoduchšie a netrvá tak dlho ako tá prvá.

Všetku prácu zvládli pracovníci skvele a bez komplikácií. Počas doby, čo náter máme, sa nám už plesne znovu neobjavili. Som veľmi rád, že sa tento problém dal vyriešiť aj týmto lacnejším variantom a nebolo treba prekopávať celý dom.