O víkendu odjeli děcka i s manželem na kola na Vysočinu (já jsem nejela, protože jsem pár měsíců po operaci kotníku) A já jsem se rozhodla využít volný víkend spíše k dohánění restů než k odpočinku. Ten jsem si vytyčila jako bonus, pokud bych byla supr rychlá.

Jako hlavstrojové čištění kobercůní cíl jsem si stanovila přesadit všechna kvítka…

Jako hlavní cíl jsem si stanovila přesadit všechna kvítka. Protože jsem to odkládala už strašně dlouho a děti do toho vždycky cupitají. Tak mám vždy strach, kde všude by ta hlína mohla skončit. Tak jsem ráda, že teď jsem měla i volný byt, abych to v klidu udělala.  Možná se to někomu zdá, že přeháním, že je to práce na chvilinku. Tak u nás to tak není, protože máme mraky kvítek, opravdu spousty. V každém pokoji. Čištění koberců Brno.                                                                                                                                                                                                                    ruční čištění

Květináče stojí všude na parapetu (ty máme naštěstí široké, takže se tam spousta květináčů vleze). Pak je máme také volně rozestavěné po nábytku, na nábytkové stěně, na komodě, na stolcích, na zemi (to se týká těch větších květin, různé palmy a fikusy).

Dokonce máme pár bramboříků i v koupelně. Takže když si to člověk spočítá, jsou to desítky květin.  A proces přesazování mám už od své maminky naučený následovně – k zemině přisypat nový substrát. To jsem obměnila, protože přesazuju tak málo, že rovnou vyměním celý květináč, tedy všechnu zeminu vysypu a naplním novou. Často zvolím také větší květináče, a poté postupně rostliny hodím do vany a lehce jim osprchuju zaprášené listy.

To přesazování musím dělat v obýváku…

To přesazování musím dělat v obýváku, protože jinde není dostatek místa. Ale vymyslela jsem si k tomu vychytávku. Vždycky ve dvou vrstvách po koberci rozprostřu igelit, který se dá v obchodě koupit jako ochrana před malováním. Teď jsem byla ale zbrklá, pospíchala jsem, protože jsem toho měla plné kecky, tak jsem udělala zásadní chybu. Když jsem po skončení přesazování chtěla igelit uklidit. Tedy zamotat to jako uzlíček nebo špinavou plenu a prostě vyhodit.  Jeden cíp se mi zvrtl a všechna hlína skončila na koberci. Čištění koberců Brno.

odstranění nečistot  čistý koberec  jak odstranit fleky na koberci  odsátí nečistot

Pro cyniky – ne nemáme hnědý koberec. Ten máme takový šedo fialkový, tedy světlý. Snažila jsem se ten binec jemně zamést smetáčkem, ale tím, jak to bylo vlhké, tak se to do koberce zapatlalo. Chtělo se mi skoro brečet. Noha mě z toho, jak jsem u toho celý den dřepěla bolela asi ještě víc, než kdybych jela s rodinou výšlap na kole a teď takový nepořádek. Vyhodila jsem igelity, umyla si ruce a zapnula počítač. Hledala jsem, co by se s tím dalo udělat, nějaké babské rady a tak. Nakonec jsem usoudila, že v takovém případě bych koberci ještě uškodila Tak jsem raději zvolila jinou variantu – pozvat si profi úklidovou firmu. Googlila jsem nejlepší hodnocení, abych si pozvala opravdu kvalifikovanou firmu a musím říct, že to ani nebylo těžké rozhodování. Vyloženě nad ostatními firmami vyčníval A SERVIS LIPKA, s.r.o., Čištění koberců Brno. moderní účinná chemie

Usvědčilo mě v tom jednak to, že tato firma je v praxi už více než dvacet let. Pyšní se kvalifikovaným profesionálním personálem a hodnocení zákazníků bylo skvělé. Lidi si chválili jednak skvěle odvedenou práci, jednak rychlou a vstřícnou komunikaci. Proto jsem to taky zkusila a výsledek stál za to, A SERVIS používá k čištění metodu kotoučovým strojem. Takže koberec byl po zákroku nejenom absolutně čistý, ale také nadýchaný, tak nějak načechraný. Čištění koberců Brno.

úklidová firma jaký vysavač na čištění koberců