Hľadali sme si s priateľkou nový byt. V starom sme boli spokojní, ale už pre nás začínal byť malý. Chceli sme do väčšieho. Ako už to tak býva, boli naše požiadavky pri hľadaní trošku prehnané. Chceli sme byt za čo najnižšiu cenu, ale požadovali sme novo zrekonštruovaný. V čo najväčšej ploche, v čo najlepšej lokalite, s balkónom a rohovou vaňou. Samozrejme, že sme museli zo svojich požiadaviek nakoniec zľaviť.

Pekný nový byt

Balkón sme nemali, cena bola mierne vyššia a rohová vaňa samozrejme tiež nebola. Ale inak vyzeral krásne. Priestranný, svetlý, novo zrekonštruovaný, s peknou kúpeľňou a kuchynskou linkou. Obavy sme mali iba z toho, aby sa v ňom nezačali vytvárať plesne. S tým sme totiž mali občas problémy v predošlom byte. Nasťahovali sme sa a dlho bolo všetko v poriadku. Ale keď prišla jeseň a k tomu aj chladnejšie počasie, objavilo sa v kuchyni to, čoho sme sa obávali. Plesne.

Objavili sa ale plesne

Priateľka tvrdila, že to musí byť tým, že máme často otvorené okná na ventiláciu a vpúšťame tým do domu chlad. Preto sme od tej doby nevetrali takmer vôbec. Lenže plesne sa ešte viac rozrástli. Neváhali sme dlho a pozvali sme si firmu A SERVIS LIPKA, s.r.o., Ako odstrániť pleseň zo stropu. Aby nám jej technici vysvetlili, v čom je problém a čím odstrániť pleseň. Problém bol naozaj vo vetraní. Ale nie tak, ako si priateľka myslela. Práve nevetrané to všetko spôsobovalo.

Pomohol LSG náter

Predtým sme nevetrali dostatočne. Okná na ventiláciu nedokážu zabezpečiť dostatočnú výmenu vzduchu. Je nutné vetrať intenzívnejšie s oknami dokorán. Keď už sme vedeli, na čom sme, mohli sa technici dať do svojej práce. Odstránili plesne a vykonali dôkladnú dezinfekciu steny i celej kuchyne. A aby sa zabránilo opakovaniu celej záležitosti, naniesol sa na stenu LSG náter proti plesniam. Všetky práce boli technikmi A SERVISU vykonané veľmi zručne a starostlivo. Dezinfekcia aj náter fungujú spoľahlivo.