Graffiti jsou velmi rozšířeným problémem, se kterým je velmi těžké poprat se vlastníma rukama. A proto se tímto problémem Graffiti odstraňování Praha se zabýváme v naší úklidové firmě A SERVIS LIPKA, s.r.o. K tomuto servisu samozřejmě patří i  antigraffiti nátěry, ochrana a účinná obrana proti sprejerům a tomuto vandalismu. Pořídit si tento nátěr je nejlepším řešením. Protože poté graffiti ze zdi jen umyjete a nemáte zničenou fasádu.

Bohužel není řešením sprejerský nápis pouze přetřít fasádní barvou. Protože by obrazec prosvítal. A i kdybyste jej natřeli třeba třemi vrstvami a už by nebyl tolik vidět, tak jednou stejně prosvítat bude. Protože fasádní barva vždy po nějaké době vybledne, a obzvlášť rychle k tomu dojde, pokud na dotyčnou stranu zdi svítí slunce.

Graffiti…

Graffiti je potřeba odstranit a my jej odstraňujeme ze všech povrchů. Je třeba zdůraznit, že úspěšnost odstranění se pohybuje od 60 – 90 %. Po odstranění graffiti zůstávají na některých místech stíny. Které se ani při opakovaných pokusech nedaří odstranit. V těchto případech se poté světlý barevný stín přetírá barvou. U fasád a strukturovaných omítek je třeba počítat s tím, že při odstranění graffiti z neošetřených povrchů můžeme odstranit i barvu fasády. Při odstraňování graffiti postupujeme následujícím způsobem.  

Graffiti nejdříve co nejvíce zeslabíme a poté přetřeme danou fasádní barvou, kterou si rovněž zajišťujeme sami, jen předtím musíme vědět, jaká by barva měla být. Aby měla stejný odstín a na fasádě tak nebylo vidět, že dané místo bylo přetíráno. Ale samozřejmě jako u všech jiných věcí, i tady je mnohem lepší si opatřit prevenci než znečištěné zdi graffiti řešit zpětně. A nejlepší prevencí před vandalismem tohoto typu je nechat si nanést na povrch antigraffiti ochranu, která zajistí následné odstranění graffiti se 100% výsledkem.

Jednou…

Jednou z našich posledních zakázek bylo odstraňování graffiti na nově namalovaném domě. Manželé byli opravdu naštvaní a není se čemu divit, protože investovali do barev a ani ne za měsíc jim to někdo počmárá. A sami neměli ostatečné prostředky na to, aby se o to postarali, tak se obrátili s pomocí na nás. Graffiti nebylo staré, takže nebylo problémem jej odstranit. Vše jsme poté natřeli antigraffitovým nátěrem.

Fasáda je opět v pořádku a majitelé byli s naší prací spokojeni. K našim službám dále patří i čištění koberců a podlah, mytí oken a odstraňování plísní a graffiti, takže se na nás neváhejte obrátit, ať už potřebujete cokoli. Naše služby nabízíme po celé České republice, ale i na Slovensku, v Německu a v Rakousku. Proto neváhejte se na nás obrátit, ať už jste odkudkoli.