Pracovali jste někdy v open office? Ne? Já až donedávna také ne. Jenže jsem zdědil po strýci firmu, kterou jsem najednou musel vést. Bylo to hodně nečekané a nevěděl jsem zpočátku, co vůbec dělat. Mohl jsem si však dovolit trvale opustit mé zaměstnání, které mě velmi štvalo a nenaplňovalo. Ovšem vést firmu to vůbec není jednoduché. Ze začátku to se mnou bylo velice těžké a složité. Ale naštěstí ke mně byli strýčkovi zaměstnanci velice vstřícní a chápaví. Postupně jsem se učil. Jak vše zvládat. Naše firma se specializuje na poradenství jiným firmám. A mým úkolem je tak nějak vše koordinovat, aby to vše šlapalo, tak jak má. Po čase jsem se naučil, jak komunikovat s našimi klienty a být u toho více sebevědomý. I se svými pracovníky jsem si postupně začal víc rozumět. Někdy nechápu, jak jim vlastně já můžu šéfovat. Protože jsou opravdu o mnoho chytřejší než já. Zejména technicky. Plísně a alergici

rozrůstající se plísně

Já technice skoro vůbec nerozumím…

Já technice skoro vůbec nerozumím, ale oni všechno chápou skvěle. Prostě o věcech nejprve přemýšlejí, než je udělají. Zváží všechny scénáře a možnosti a pak to teprve vyzkouší. To já to mám úplně naopak. Spíše skáču do myšlenek a řešení, které mě zrovna napadnou. Pomocí praxe pak vidím, zda fungují nebo ne. Každopádně vést firmu s sebou nese nejedno břímě. Například zajistit dostatek objednávek, aby byl dostatek peněz na výplaty. Nebo jednou za čas investovat do nového vybavení. Což mi ovšem přijde, že se děje neustále. Ale to je holt riziko povolání. Všichni pracovníci pracují v open space. To znamená, že nikdo nemá svoji vlastní kancelář. Ale vše je taková jedna obří kancelář. Občas už jsem přemýšlel, že to celé zbořím a nechám postavit samostatné kanceláře, ale dosud na to ještě nebyl dostatek financí. Pracovníci mi říkali, že jsou na to zvyklí, že to zvládají, a ještě nějakou dobu budou zvládat. Nuže dobrá, dohodlo jsme se, že s tím ještě počkáme.

jak si poradit s plísněmijak se zbavit plísní a spor

Jednoho rána…

Jednoho rána jsem zrovna kouřil na střeše a všiml jsem si, že je hrozně zaneřáděná. Všude byly černé skvrny. Přemýšlel jsem, co to jen mohlo být. Někteří pracovníci si navíc stěžovali, že někde místy viděli na zdech plíseň. Plísně a alergici to bylo další dlouhé téma meetingu. Dal jsem si dvě a dvě dohromady a došlo mi, že to musí jít zvenku od té fasády. Přemýšlel jsem, co s tím. Moji pracovníci ani já jsme neměli čas lézt po střeše a řešit nějaké plísně. Tudíž jsem si našel společnost, která si s tímto poradí. Domluvili jsme se na termínu a za dva týdny dojeli. Pracovníci z A SERVISU LIPKA, s.r.o. se dali do práce. Vyčistili střechu od veškerých plísní. Také vyčistili okna a odstranili z nich vodní kámen. Také na vodním spadu se hezky vyřádili. Rovněž nám na fasádu nabídli speciální protiplísňový nátěr. Jenž jsme tedy taky přijali. Celkově si hezky poradili s naší budovou. Plísně se na ní už snad nebudou tvořit a po starých není ani památky. Firmu rozhodně můžu doporučit.

nebezpečí napadení plísněmi