Prováděli jsme menší stavební úpravy v bytě, v průběhu toho jsme se nám začala zvyšovat vlhkost. Stěny nám začaly vlhnout a nedařilo se nám proti tomu nic dělat. Báli jsme se, aby z toho ještě nevznikly plísně. Když jsem se o našem problému bavil se známým mého známého, doporučoval mi jakýsi francouzský přípravek, který vlhkost zaručeně zlikviduje.

Způsoby odstranění plísněČerné skvrny po plísniProblém ve stavební konstrukci zdi - plíseň

Tento „milý“ pán…

Tento „milý“ pán mi byl dokonce schopný jedno balení přípravku prodat. Cena byla vyšší, ale protože jsem pánovi důvěřoval, za přípravek jsem zaplatil a začal ho na stěnu aplikovat. Samozřejmě, že to nefungovalo, dokonce v období nanášení přípravku začaly stěny plesnivět. Po pánovi se slehla zem, , a ještě teď mám na sebe zlost, že jsem tak hloupě naletěl.

Stará zeď a plíseň v podlazePoškozené pohledové cihly plísníProč je plíseň škodlivá pro naše zdraví

Měl jsem štěstí…

Měl jsem štěstí, že se mi potom podařilo narazit na seriózní firmu A SERVIS LIPKA, s.r.o., která mi celou záležitost pomohla vyřídit a uměli mi vysvětlit Jak odstranit plíseň. Jako první věc mi řekli, že nesmyslnost přípravku už byla v tom, že měl vlhkost zlikvidovat. Vlhkost totiž nezlikvidujete, musíte zlikvidovat její zdroj, který může být různý. Vlhkost v našem bytě měla své kořeny ve špatně odvětrávané vodní páře. Ta se neustále hromadila, dříve částečně ucházela skrze špatně těsnící stará okna, ale nová plastová už nic takového neumožňovala, proto nakonec pára kondenzovala na stěně.

Důsledky, které může způsobit plíseňNičivý výsledek plísněSOS - PLÍSEŇ

Podle nových instrukcí…

Podle nových instrukcí jsme změnili systém větrání, který jsme mnohonásobně zintenzivnili. Dále se technici dali do bitvy s plísněmi pomocí moderních prostředků. Plísně sice nejprve odstranili mechanicky, ale dále už pracovali s pomocí účinné a dlouhotrvající dezinfekce.

Stěnu proti dalšímu vlhnutí zajistili efektivním LSG nátěrem. Díky speciálním vlastnostem nátěru se vlhkost do stěn již nedostává, čímž se podařilo zabránit dalšímu plísňovému útoku.