Pracuji v prodejně s koupelnovým vybavením, od kachliček až po vany a sprchové kouty, zkrátka všechno, co pro vaši koupelnu potřebujete, včetně textilu. A mám na starosti většinu věcí, jako jsou objednávky, údržba prodejny a tak dále. A podlahy už nějakou dobu na tom nebyly zrovna dvakrát nejlépe, tak jsme naznali, že by bylo opravdu potřeba s tím něco udělat. Sice se o vše úklidový tým staral, ale sami většího výsledku asi dosáhnout nemohli. A tak jsme si řekli, že si ji necháme vyčistit od nějaké úklidové firmy. Firma A SERVIS LIPKA, s.r.o. měla nejlepší reference na čištění podlah od cementu a vápna. Pracovníci, kteří k nám přijeli, byli velmi laskaví a hned se pustili do práce, ale hlavně mi vysvětlovali, co vše dělají. Dokonce neměli problém dojet v takovou hodinu, která nám nejvíce vyhovovala. Potřebovali jsme, aby to probíhalo ve večerních hodinách, protože jsme kvůli tomu nechtěli zavírat.

cena čištění podlahčištění podlah v domácnostirenovace podlah

Taky jsme se od nich dozvěděli…

Taky jsme se od nich dozvěděli několik užitečných informací, o které bych se rád podělil. Vysvětlili nám, že pro strojové čištění podlah je důležité používat kvalitní šetrné čistící chemie. Jejich úklidová firma k hloubkovému čištění podlah používá vždy zásaditou chemii. V některých případech se používá i kyselá chemie, ale to jen při čištění podlah po stavebních činnostech a rekonstrukcích. Kyselá chemie je velmi agresivní a dokonale odstraní z povrchu podlah veškeré vápenaté a cementové závoje, zbytky stavebních nečistot a povlaků. Pro jiné čištění ji nelze použít a nedá se použít ani při čištění po stavebních pracích v případě přírodních a kamenných podlah. Pak vše stačilo setřít jen vodou a naše podlaha byla zase čistá. čištění podlah od cementu a vápna

voskování podlahpřípravky na čištění podlahfluatace podlahy

Dále mi doporučili…čištění podlah od cementu a vápna

Dále mi doporučili, abychom si nechali podlahu zakonzervovat nanesením fluatace – průmyslového polymeru – voskování podlahy. Tímto způsobem se zajistí, že již nedojde k hlubšímu znečištění dřevěné podlahy. Na podlahu prý dávají převážně pololesklý vosk, tento vosk máme dlouhodobě osvědčený a máme s ním výborné zkušenosti. Vosk do podlahy vetřou 2-3x tak, aby se vytvořila kompaktní vrstva, která zajistí podlaze pružnost, elasticitu, protiskluz. Používají kvalitní německý pololesklý vosk PKD – odolný polymer s dobrou životností. Tento polymer má řadu výhod. Například: na podlahách nejsou vidět tolik stopy, má mírný proti skluz, podlaha se díky němu mnohem lépe udržuje a velmi výrazně prodlouží životnost podlah. A je pravda, že od té doby se nám podlahy udržují mnohem jednodušeji. Takže je všem opravdu vřele doporučujeme, věřte mi, nešlápnete vedle.

jak vyčistit podlahučím vyčistit podlahučištění betonových podlah