Zdravím…

Zdravím, rozhodla jsem se, že napíšu tuto recenzi na čištění koberců, protože určitě nejsem jediná, která kdy poptávala tuto službu. A pokud uvažujete, že si necháte vyčistit koberce od nějaké úklidové firmy, tak vám doporučuju, abyste si tuto službu neobjednávali u firmy, která používá extrakční metodu čištění. Protože ta koberce nikdy nedokáže pořádně vyčistit. A mluvím z vlastní zkušenosti. Funguje totiž na tom principu, že se do koberce vstříkne chemie, a to opravdu jen na krátkou chvíli. Takže se nedostane do hloubky, nestačí na špínu vůbec zapůsobit a koberec pak pořádně nevyčistí. A nejhorší na tom je, že jakmile koberec uschne, tak na koberci zůstanou fleky. Já jsem totiž potřebovala z koberce vyčistit skvrny po guláši Snažila jsem se to prvně vyčistit sama, ale nešlo mi to, tak jsem se rozhodla si na to najmout úklidovou firmu. A to byla právě ta, která používala extrakční metodu čištění.

 

A dopadlo to…

A dopadlo to katastrofou, protože koberec pořádně nevyčistili, a právě tam vznikly nové fleky ještě kvůli jejich způsobu čištění. Bylo potřeba, aby se toho ujal někdo jiný. A nakonec se mi zalíbila úklidová firma A SERVIS LIPKA, s.r.o, Brno, sedačky, koberce, čištění,  protože měla opravdu dobré ohlasy. Sice lidi psali, že jsou o něco dražší, ale to mi nevadilo, protože pokud jsem měl alespoň nějakou záruku, že to nedopadne katastrofou jak na první pokus. Používají totiž kotoučovou metodu, která dneska patří k těm nejlepším metodám čištění koberců. Tak jsem jim zavolala a dobrý dojem na mě udělali už hned po telefonu. Vše mi bylo po telefonu vysvětleno. Jak probíhá jejich práce, co používají za metodu k čistění koberců a další podrobnosti, takže jsem měla jistotu, že o extrakční metodu opravdu nepůjde. Domluvili jsme se na termínu a nemohla se dočkat, až koberec bude zase opět v pořádku.

 

Začali…

Začali zanášet speciálně namíchanou chemii do hlubších struktur koberce, aby účinně zapůsobila. Nechali ji tam nějakou dobu, pak koberec vykartáčovali kotoučovým strojem, aby se nečistoty dostaly na povrch. Koberce vydezinfikovali a zbavili roztočů. Především jim navrátili původní barvu i vzhled, bez jakýkoliv fleků či šmouh. Koberec tak byl jako nový a já byla maximálně spokojená, takže tuto firmu můžu jedině doporučit. Se zaměstnanci byla vynikající domluva, takže není opravdu nic, na co bych si u této firmy mohla stěžovat, byla jsem s nimi spokojená v každém ohledu. A určitě jsem se na ně neobrátila naposledy, protože nabízí celou řadu úklidových služeb, které do budoucna určitě vyzkouším.