Bydlíme…

Bydlíme sice ve městě, ale každoročně míváme problém se žlutým kvetoucím morem na polích. Pravda, nenadává na něj pouze naše rodina, ale každopádně jej v období květu prožíváme dvojnásob. Místo toho, abychom si užívali krásné slunečné počasí a chodili na procházky do přírody, trávíme den v práci, škole nebo zavření doma. Téměř celá naše rodina je totiž na pyl z řepky alergická. Nejen, že toto jarní a časné letní období pro nás znamená neustálé slzení a smrkání, vyšší četnost praní kapesníčků a rychle se plnící odpadkové koše, ale strávíme jej také opuchlí, s alergickou kožní reakcí na chemické postřiky dostávající se větrem mimo ošetřovanou plochu polí. K naší smůle ploch s řepkou olejkou každoročně přibývá. Vyhlídky pro nás nejsou nijak zářivé…Ironie je v tom, že dříve jsme bydleli na vesnici, kde jsme měli pole přímo za domem. Když ten rok zemědělci oseli půdu řepkou, více času jsme strávili lítáním po doktorech než v zaměstnání. Proto jsme byli de facto donuceni se přestěhovat.

Mělo to…

Mělo to spoustu výhod. Lepší vybavenost města, blízkost zaměstnání a škol, celkově dostupnost služeb se zlepšila. Zprvu se i naše alergie projevovala mírněji. Pak v extravilánu města pole začala žloutnout a my měli po srandě. No, ale to jsem trochu odbočila. Dalším problémem pro nás je údržba domu, pozemku a auta. Například okna, parapety a venkovní žaluzie v jarním období umýt nemohu, i když by to nejvíc potřebovala. S těmi žaluziemi jsme to opravdu nedomysleli, i když samozřejmě mají mnoho nesporných výhod. Jejich čištění mezi ně určitě nepatří. Proto bylo pro nás nutností, abychom si na mytí oken našli nějakou úklidovou společnost. Na internetu jsme objevili velice pěkné recenze na firmu Mytí oken Brno, která, kromě jiného, zajišťuje i mytí oken, parapetů a žaluzií, a to dokonce i ve výškách a v jinak špatně přístupných místech.

 

Obrátili jsme…

Obrátili jsme se tedy na ně s žádostí o mytí oken v celém rodinném domě. Nebyla to pro ně nijak zvlášť velká zakázka, ale byli velice ochotní nám maximálně vyjít vstříc. Domluvili jsme se na datu čištění a pokud bychom byli spokojeni s jejich prací, navázali bychom na dlouhodobou spolupráci. Pracovníci firmy Mytí oken Brno . přijeli přesně na čas a bez zbytečných časových ztrát začali s mytím oken. Z venkovní strany se pěkně nadřeli, protože skla byla pěkně zaneřáděná a o žaluziích ani netřeba mluvit. Závěrem okna ještě impregnovali, aby se na ně tolik ta špína nechytala. Zpětně mohu říci, že to skutečně pomohlo. Byli jsme s jejich prací nadmíru spokojení. Byli precizní a dali si na leštění záležet. Komunikace s nimi byla výborná. Nebránilo nám nic v tom, abychom v naší spolupráci pokračovali i v následujících letech. A SERVIS LIPKA, s. r. o.