hloubkové čištění kobercůPokud se rozhodnete pro koberce ve vaší domácnosti, je nutné o ně pořádně pečovat. Nejenže pravidelným čištěním prodloužíte koberci životnost, ale taky ho zdravíte všech nečistot a bakterií, které mohou ohrožovat i vaše zdraví. Běžné vysavače většinou nevysají všechny nečistoty do hloubky, ty pak mohou být příčinou řady alergií a astmatu. Důkladné strojové čištění koberců je důležité především v domácnostech se domácími zvířecími mazlíčky. Já se o koberce snažila vždy pečlivě starat, ale jednou byla moje snaha už naprosto marná. Udělala jsem do džbánu šťávu z jablek. Máme doma odšťavňovač a strýček nám dovezl hodně jablek ze zahrádky, tak jsme si z nich udělali šťávu.

A znáte to, šťáva z jablek po chvilce vždycky trochu zhnědne.  A mně se povedli ji vylít. Snažila jsem se to vydrhnout vším možným, ale moje snaha připomínala syslovskou tragédii. Takže bylo potřeba si na to najmout nějakou úklidovou firmu. Tak jsem zavolala nějaké firmě, která koberce čistila extrakční metodou. A to bylo opravdu nešťastné rozhodnutí, protože to byly naprosto zbytečně vyhozené peníze. Nahnědlý flek sice víceméně zmizel, ale za to po čištění zůstaly na koberci hodně viditelné skvrny, které jsme tam samozřejmě nechtěli. Takže jsme staré problémy vyměnili za nové. Hledala jsem na internetu, jak je možné, že to s čištěním pomocí této metody takto špatně dopadlo.

A našla…

kde nechat vyčistit koberecA našla jsem řešení. Toto mokré čištění, kdy je chemický roztok vstřikován do koberce a je prakticky ihned odsán do sběrné nádoby, zkrátka nemůže koberec pořádně vyčistit. Navíc koberec po čištění zůstává mokrý. A když je mokrý, tak v něm zůstává i špína a na koberci se tak začnou objevovat tmavé fleky a barevný odstín koberce už není stejnoměrný. Bylo potřeba najít jinou firmu, která by nám konečně pomohla. A po docela vyčerpávajícím internetovém výzkumu jsme se rozhodli zavolat firmě Čištění, Praha 9 koberce, která využívala strojové kotoučové čištění, na které byla všude samá pozitiva.

Kontaktovala jsem je a domluvila se s nimi na termínu a kalkulaci. Přišli v daný den do práce a všechno to měli hotové za chvíli, takže jsme tím nezabili ani celé dopoledne. Koberce vyčistili perfektně a nejenom že odstranily skvrny po jablečné šťávě, ale i skvrny, které způsobilo extrakční čištění a koberec opět získal i svou původní barvu a vypadal jako nový. Odvedli vážně skvělou práci, takže je s manželem můžeme všem jedině doporučit. Zaměstnanci byli navíc velmi milí, takže se vám určitě nestane, že byste museli mít co dočinění s nepříjemným vystupováním. Jediné, čeho se nesmíte leknout, je vyšší cena, ale v přepočtu toho, jak koberce vydrží dlouho čisté a že i jimi užívaná kosmetika je velice kvalitní, tak to drahé ve výsledku není. A SERVIS LIPKA, s.r.o.