Náš syn trpí astmatem, takže doma nemáme ani moc květin a podobně, abychom maximálně omezili možnosti vzniku záchvatu. Ale nedávno se mu to začalo zhoršovat a my jsme pořád nedokázali přijít na to, jak je to možné. Přemýšleli jsme nad vším možným, co by to mohlo způsobovat. Až jsme  zjistili, že máme za skříní plíseň. Čistotu jsem vždycky doma udržovala. Nechápala jsem, jak je to možné. Jak odstranit plíseň

jak řešit plísněkoho přivolat na pláísněvlhkost v místnosti

Takže jsme si s manželem sedli k internetu a hledali jsme Jak odstranit plíseň. A zjistili jsme, že ideální vlhkost je mezi 40 až 60 procenty a je vhodné ji kontrolovat pomocí vlhkoměru. Ke zvyšování vlhkosti v domě kromě nedostatečného větrání přispívá, když nemáte v koupelně žádná okna, obzvlášť když máte v ní špatně nastavený výkon ventilátoru. Vhodné také není vaření bez používání odsávače páry a nábytek postavený blízko ke stěně.

Ani by mě nenapadlo

Ani by mě nenapadlo, že takové drobnosti mohou způsobit vznik plísně. Ale muselo to jít okamžitě pryč, protože to vážně ohrožovalo zdraví našeho syna. Zhoršilo se to tak, že na čas musel jít dokonce bydlet k prarodičům. Naštěstí jsme na internetu našli i řešení, jak plíseň odstranit. Jedná se o úklidovou firmu A SERVIS LIPKA, s.r.o. Měli na internetu samé dobré reference. Tak jsme si řekli, že nebudeme hledat nikoho dalšího a necháme si plíseň odstranit právě od nich. Byla jsem ráda, že nám nabídli termín hned do týdne. Nemuseli jsme trnout hrůzou, že to bude trvat milion let.

rozdílná teplota v místnostech  vlhkost a cihlové zdi  vlhkost na různých površích

Přijeli k nám a pustili se do práce. Zaměstnanci nejdříve nanesli na plíseň dezinfekční prostředek a poté protiplísňový nátěr LSG. Je aplikovatelný na všechny možné povrchy, například i na dřevo, OSB desky i keramické obklady a podobné materiály. Lze jej nanést ve vnitřních i vnějších prostorách a jedná se nejen o účinný prostředek k odstranění, ale slouží i jako prevence. Nemůžeme si ten nátěr vynachválit. Díky němu máme od plísně pokoj a už se jí nemusíme zabývat.

Na tom nátěru je skvělé to, že už nemusíte tyhle drobnosti v podobě nedostatečného větrání hlídat. Někdy člověk zapomene a pokud je váš dům náchylný na tvorbu plísně, tak stačí opravdu málo, aby plíseň vznikla. Ale s tímto nátěrem už se vzniku plísně nebudete muset obávat. Protože se postará o to, aby se vám na zdi nebo na jakémkoli jiném povrchu, kam si nátěr necháte dát, už nevznikla. Jsme s ním opravdu spokojení a můžeme jedině doporučit. A jestli můžu ještě něco doporučit, tak to, abyste si nátěr nechali nanést i v případě, že vás plíseň ještě nepotkala. Jako prevenci. Těmto věcem je opravdu lepší předcházet. Ušetří vám to nejen peníze, ale i čas a starosti. Synovy problémy zmizely, takže my jsme maximálně spokojení. Jak odstranit plíseň

obrana proti plísnímtvorba plísníjak zatočit s vlhkem