čím odstranit plíseňSe sestrou jsme zdědily domek v horách. Ani jedna z nás neměla zájem se do něj nastěhovat, ale líbí se nám jako letní chalupa. I místo pro zimní dovolenou. Takže jsme se dohodly, že si dům necháme a provedly jsme v něm renovaci. Dokonce se nám podařilo najít nájemníky. Se kterými jsme se domluvily na tom, že se nám v průběhu roku budou o dům starat. A platit budou jen malinký nájem. A když budeme chtít na chalupu přijet, stačí dát jen předem vědět. A oni se na čas přesunou k rodině, za kterou stejně často jezdí. vliv plísně na zdraví

vliv plísně na zdraví

Většinou jsme na chalupu jezdily v létě, ale jednou jsme se s rodinou rozhodli, že zajedeme i v zimě. Co mě ale po příjezdu překvapilo a rozčílilo, to byla černá plísňová skvrna v rohu kuchyně a ve vedlejším pokoji. Naši nájemníci nám o tom, že jsou v domě plísně vůbec nic neřekli. Protože jsme s nájemníky měli už delší dobu nepříjemnosti, rozhodli jsme se s nimi ukončit spolupráci. Do domu se chystal nastěhovat syn.

 

Ale ještě před tím, než se měl nastěhovat… vliv plísně na zdraví

jak na plíseň
Ale ještě před tím, než se měl nastěhovat, jsme chtěli odstranit plísně. S tím nám pomohla firma A SERVIS LIPKA, s.r.o. Technici nám řekli, že zdrojem plísní je vlhkost. Kterou pravděpodobně způsobili nájemníci tím, že důkladně nevětrali v místnostech a pravděpodobně v bytě sušili prádlo. Což vlhkost taky zvyšuje. Syn je naštěstí zvyklý na hodně intenzivní větrání, takže s tím u něj problém nebude.

plíseň v koupelně

Potom už šlo všechno hladce. Technici s velkou pečlivostí likvidovali plísně, dezinfikovali stěnu. A postarali se, aby v místnosti nezůstaly plísňové zárodky, které by byly schopné znovu rozšířit plísňovou nákazu. Abychom synovi ulehčili jeho úkol s větráním, nechali jsme na stěnu aplikovat LSG protiplísňový nátěr, ten vlhkosti nedovolí prosakovat do zdi. Vliv plísně na zdraví je obrovský. Syn si nátěr pochvaluje, plísně od té doby vůbec nespatřil.