jak na koberecMáme chalupu u vody, přes rok v ní nikdo nepobývá, je uzamčená, přijíždíme vždy až v létě. Minulý rok se nám ale náš celoroční nezájem o budovu vymstil. Asi někdy v zimě nebo na jaře protekla střecha, když jsme v létě přijeli, tak jsme žasli. Téměř v každé místnosti se na stěnách objevila plíseň. Byla to neskutečně otřesná podívaná.čištění koberců

Střechu jsme opravili a chystali se pokračovat s dalšími opravami. Jenomže jsme nejprve museli vyřešit, co udělat s plísní. Za 20 let, co chalupu máme, se nikdy nic podobného nestalo, ani náznak plísně, a teď taková invaze jen kvůli protékání střechy.

Na plísně takových rozměrů jsme si sami netroufli. Nebyla to nějaká malá „plísnička“ v okolí okenních rámu, ale tady šlo už o obří nákazu. Hledali jsme odborníky, kteří by plísně bezpečně odstranili a zvládli by zajistit Jak odstranit plíseň z koberce, aby se už nevracela.

 

Zkusili jsme to…

cena čištění koberců
Zkusili jsme to s firmou A SERVIS LIPKA, s.r.o. Technici této společnosti pracovali velice obezřetně, plíseň ze stěny sdírali mechanicky, ale dávali si pozor, aby byla důkladně pokropena kyselou chemií, tak se zamezí dalšímu šíření. Poté stěny vydezinfikovali svou účinnou a dlouho působící dezinfekcí. Riziko opětovného vzniku plísní je především v tom, že se opomene odstranit plísňové spory, které se od plísní oddělují a poletují vzduchem. Spory jsou schopné celou nákazu opět rozjet.recenze čištění koberců

Technici pečlivě vysáli stěny, podlahu i všechno zařízení v pokojích. A kvůli zaručené likvidaci spor ještě jednou použili dezinfekci, se kterou nyní vytřeli podlahy a další vodorovné předměty. Poté ještě stěnu natřeli LSG protiplísňovým nátěrem.

Chalupu jsem jezdil během roku pravidelně kontrolovat a plísně se ani po roce neobjevily, takže myslím, že máme vyhráno. Pomoc A SERVISU nás zachránila.