Nezastupiteľné miesto pri priemyselnom spracovaní dreva majú špeciálne navrhnuté elektromotory. Tie sú priamo prispôsobené pre využitie v priemysle na spracovanie dreva bez ohľadu na veľkosť prevádzky. Pripravili sme pre vás prehľad hlavných predností pílových elektromotorov, ich základné typy a tiež spôsoby využitia. 

Pílový elektromotor by mal vzhľadom na svoje určenie spĺňať niekoľko základných predpokladov. Základnou požiadavkou pre pílové elektromotory je kompaktné spracovanie, ktoré umožní jeho inštaláciu pod stolové píly. Druhým predpokladom je situovanie hriadeľa elektromotora. Aby bola jeho montáž čo najjednoduchšia, je dôležité aby bol hriadeľ umiestnený dostatočne nízko, čo zabezpečí najefektívnejšie využitie rezného kotúča. 

pilovy elektromotorPílový elektromotor patrí do kategórie tzv. špeciálnych elektromotorov z dôvodu, že je možné využiť ho len na spracovávanie dreva – teda jeho pílenie pomocou priemyselných, stolových prípadne rôznych iných typov píl. V tom spočíva aj ďalšia jeho zásadná výhoda. Ak sa rozhodnete pre pílový elektromotor, nemusíte sa starať o žiadne ďalšie komponenty. Pokojne môžete zabudnúť na kladky, remene či iné časti píl. Tento elektromotor je totiž skonštruovaný tak, že rezný pílový kotúč je možné pripojiť priamo na hriadeľ. 

Ako si vybrať pílový elektromotor? 

Výber pílového elektromotora prispôsobte potrebám konkrétnej prevádzky. Z pohľadu výkonu sú na výber pílové elektromotory s výkonom od 1,5 do 8 kW. Dostupné sú pre jednofázové 230V aj trojfázové 400 V napätie. Podľa potreby si môžete vybrať pílový elektromotor s otáčkami 1 500 alebo 3 000 ot./min. 

Pre bežnú prevádzku si môžete vybrať pílový elektromotor v štandardnom prevedení, ktoré zahŕňa zakrytovanie z hliníkovej zliatiny a povrchové vetranie elektromotora. Samozrejmosťou sú príruby pílových listov, snímač teploty a mazanie guľôčkových ložísk. 

Pílové elektromotory od VYBO Electric spĺňajú tie najvyššie kvalitatívne štandardy a počítať môžete s ich bezproblémovou a spoľahlivou prevádzkou. Pri výbere pílového elektromotora sa neváhajte obrátiť na náš odborný tím.