jak ostranit z koberce staré fleky

Máme s přítelem psa. Dobře víme, jak je náročné udržet si v bytě čistotu, když s vámi bydlí ještě pes. Vysávám podlahy téměř denně, ale chlupy se nám stále pletou do cesty. Už jsme si na to ale zvykli, a protože často uklízíme, myslím, že ani návštěvy se u nás necítí nepříjemně.

Jedna věc…

Hloubkové čištění sedaček

Jedna věc nám ale starosti stejně dělala. To byly naše koberce. Obávám se, že i když je vysáváme velice často, dostávají kvůli našemu psovi stejně dost zabrat. Začali jsme mít pocit, že jejich barvy už od doby pořízení změnily svůj odstín. Koberce vypadají absolutně vyčerpaně. Kromě toho jsem měla podezření, že spoustu chlupů je ukryto uvnitř koberců, odkud je náš vysavač nedokáže dostat. Nemám ráda, když se na mě lidé dívají skrz prsty, protože mám doma psa. To se jednoznačně musí rovnat nepořádku a alergenům na každém kroku. Snažím se udělat co nejvíce pro to, aby o nás tohle nemohl nikdo říkat. Proto jsme se rozhodli pro strojové čištění koberců. Chtěli jsme, aby to provedli ti nejlepší, z toho

Oživení starého koberce

důvodu jsme si pozvali firmu A SERVIS LIPKA, s.r.o., Praha 1, čištění koberce.

Pánové se do své práce…

čištění koberců kotouovým strojem

Pánové se do své práce dali velice důkladně, odklidili nejprve nábytek z koberců a poté už nanášeli čisticí chemii pečlivě na jednotlivá vlákna. Kotoučový stroj následně chemii precizně zapracovával mezi jednotlivé vlasy koberců a vyčesával zpět chemii i s nečistotami. Na povrchu koberců se začaly hromadit pevné nečistoty a zbytek špíny odešlo s vodou, která byla ze stroje vylita. Nečistoty byly odsáty beze zbytku. Koberce byly krásně vyčištěny, barvy působily zase svěže a náš pejsek se těšil, až koberce začne opět systematicky devastovat. Tahle představa mě ale přestala děsit, protože jsem věděla, že A SERVIS určitě zase za nějakou dobu pozveme.