A SERVIS LIPKA, s.r.o. realizujeme čištění koberců pomocí strojové kotoučové metody, která je dnes mnohem modernější a účinnější než extrakční metoda čištění. Extrakční metoda totiž koberec nevyčistí důkladně do hloubky. A hlavně po zaschnutí může zanechávat fleky. V těch lepších případech se podaří skvrnu vyčistit, ale po čištění zůstanou nepěkné fleky. V horším případě zůstanou jak nevyčištěné skvrny, tak i fleky po použité chemii. Jen skutečně proškolený odborník může přesně určit, jaký druh mycího prostředku může být použit na koberec.

Silný, ale šetrný

Ale celkově je lepší se na extrakční metodu nespoléhat, protože s ní nemáme špatné zkušenosti jen my, ale i řada našich zákazníků. My užíváme silný kotoučový stroj, který je i zároveň k vašemu koberci i šetrný, takže ho čištěním nijak neponičí. Ten pomocí rotačních kartáčů zapracovává aplikovanou značkovou a velmi účinnou chemii do koberce tak dlouho, dokud nedojde k odstranění všech nečistot. A to samozřejmě i těch, které jsou usazené do hloubky vašeho koberce.

Odstranění bakterií a roztočů

Tato metoda je skutečně účinná, protože námi používaná kosmetika se spolehlivě vkartáčuje až do samé struktury koberce a kromě všech nečistot bezpečně zlikviduje i jakékoliv zdraví škodlivé roztoče, alergeny a bakterie. Poté veškeré nečistoty vysajeme pomocí vysokotlakového třímotorového vysavače. Strojová metoda funguje stoprocentně a nemusíte se obávat, že by na vašich kobercích zůstaly po čištění jakékoli fleky. Je ovšem třeba říci, že tato metoda čištění není vhodná pro úplně všechny druhy koberců. Je třeba nám před čištěním sdělit, jaký typ koberce máte, abychom mohli ověřit, zda je pro váš koberec tato metoda čištění vhodná.

Koberce ve škole

Naposled jsme čistili koberce ve škole, kde v jejich projektové místnosti byl nějaký program se stážisty, takže tam trávili většinu času. A samozřejmě se nepřezouvali, takže ten koberec byl znečištěný. Vyčistit ho pro nás nebyl problém. Koberec se nám povedlo dát do pořádku hned na první čištění. K druhému čištění dochází málo kdy, to koberec musí být opravdu velice znečištěn.

V tomto případě tomu tak nebylo, koberec v jejich škole spíše potřebovali dát trochu do pucu. Musíme však zákazníky upozornit na to, že strojová metoda čištění je dražší než extrakční či suchá metoda čištění, ale za to dosahuje těch nejlepších výsledků, kterých je v dnešní době možné dosáhnout. Velice nás potěšilo, že byli s naší službou tak spokojení, že se stali našimi pravidelnými zákazníky. Protože nejlepší pýchou, vizitkou i reklamou jakékoli společnosti zvláště pak Čištění Brno, koberce je spokojený zákazník.