Plesne znamenajú oveľa väčšie nebezpečenstvo, než že len narušujú pekný vzhľad vášho domova. Plesne sú veľmi zákerné a nebezpečné mikroorganizmy. Môžu mať veľmi zlý vplyv na zdravotný stav ľudí, ktorí sa v blízkosti plesní vyskytujú. Nové technológie vo výstavbách domov a bytov k rastu a množeniu plesní, bohužiaľ, len prispievajú. Vrátane zatepľovania domov a vyhotovením plastových okien.

Plesne…

Plesne sú hubovité útvary, ktorým pre svoj rast a množenie svedčí predovšetkým vlhko. Tieto huby obsahujú tisíce spor. Ty vypúšťajú do vzduchu a ktoré my dýchame a prehĺtame. To môže mať za následok najrôznejšie zdravotné problémy. Ako napríklad zápaly očí, zápaly dýchacích ciest a astmu, kožné ochorenia, bolesti kĺbov, reumatizmus, ale aj rakovinu. Nechcem vás samozrejme vydesiť tým, že akonáhle uvidíte pleseň na stene. Tak máte hneď utekať do nemocnice na kontrolu a hľadať príznaky rakoviny.

Pretože…

Pretože ak zasiahnete hneď, akonáhle si plesne všimnete. Tak to na vaše zdravie prakticky žiadny vplyv mať nebude. Je ale dôležité postarať sa o to čo najrýchlejšie a naozaj spoľahlivo. Preto odporúčam vopred vzdať čistiace prostriedky z drogérie, a prenechať to špecialistom. Ak neviete, na koho sa obrátiť, odporúčam vám upratovaciu firmu A SERVIS LIPKA, s.ro., Ako odstrániť pleseň zo stropu.

Mám s ňou ja sama výborné skúsenosti. Ich zamestnanci sú skúsení profesionáli. A ich náter LSG sa postaral o to, že sa pleseň už znovu neobjavila. Zamestnanci boli navyše veľmi milí. Takže nemám jediný dôvod, prečo by som ich služby všetkým neodporučila.