Protože…

Protože čištění fasád rozhodně není jednoduchou záležitostí, je nejlepší se obrátit na profesionály. A těmi jsou zaměstnanci z úklidové firmy Fasády čištění od plísně. My jsme potřebovali vyčistit fasádu našeho domu. Už dlouho jsme ji nijak nečistili nebo nemalou a bylo načase se o to zase jednou postarat. Ta špína vypadala děsně a dokonce jsme tam našli i plíseň, a to už byl teprve hnus. Antimikrobiální působení LSG je založeno na principu změny iontové rovnováhy v buněčné stěně mikroorganismu. Již velmi krátký kontakt buněčné stěny s ošetřeným povrchem způsobí lokální změnu v koncentraci důležitých iontů a nitrobuněčný tlak způsobí její roztržení. Na povrchu chráněném nátěrem LSG  nemají plísně, bakterie, houby ani kvasinky šanci přežít. Pro buňky vyšších organismů je 100% bezpečný.

 

Po zaschnutí…

Po zaschnutí má povrch tvořený nátěrem LSG iontový náboj, který při přiblížení buňky mikroorganismu začne vytvářet s důležitými ionty v buněčné stěně mikroorganismu iontové můstky. Touto interakcí dochází k oslabení pevnosti buněčné stěny mikroorganismu na úroveň, kdy už není schopná udržet nitrobuněčný tlak. V tento okamžik dochází k protržení buněčné stěny. Díky tomu LSG trvale chrání sebe a tím i ošetřený povrch proti napadení mikroorganismy. U buněk vyšších organismů k tomuto jevu nedochází a zůstávají tak při kontaktu nepoškozeny. Působení zároveň není reaktivní, takže nedochází ke snížení aktivity v exponovaných místech. Přípravky LSG neobsahují toxické látky, těkavé polutanty, organické rozpouštědla, kovy nebo nanočástice a jejich efektivita je po zaschnutí okamžitá bez potřeby UV záření.

 

Ošetřené…

Ošetřené povrchy jsou při tom odolné dešti, vlhkosti, UV záření, většině desinfekčních prostředků a jsou omyvatelné se zvýšenou otěruvzdorností. Přípravky jsou ekologické s trvalou funkcí. Aplikační jednoduchost, cena, snadná údržba a široké spektrum možností užití činí z přípravků LSG moderní a efektivní řešení v ochraně proti napadení plísněmi, bakteriemi, houbami nebo kvasinkami. A díky tomu už máme skutečně klid. A když jsme viděli, co všechno plíseň obnáší, rozhodli jsme se, že si ten nátěr necháme dát i dovnitř. Takto budeme mít jistotu, že už s plísněmi nebudeme mít žádné problémy. Tato firma nabízí i další služby, jako je čištění koberců, podlah, mytí oken a výloh i odstraňování graffiti. A realizuje je po celé České republice, ale i na Slovensku, v Německu a v Rakousku. A SERVIS LIPKA, s. r. o.