Už několik měsíců je na našem domě graffiti. Takové amatérské, žádné propracované. Jedná se asi o nějaké jméno. A hraje všemi barvami. Dominuje však odporná fialová a zelená, taková brčálová. Když jsem si hledal na internetu takové domácí rady. Myslím tím, jak podomácku odstranit graffiti. Našel jsem spoustu konverzací, kde to lidé řešili.

jak odstranit graffitiA naštěstí jsem…

A naštěstí jsem si to včas rozmyslel. Několik lidí tam totiž napsalo, že se snažili graffiti prostě přetřít danou fasádní barvou. Bez předešlého odstranění. A že výsledek byl hrůza. V nejlepším případě prosvítaly jen kontury graffiti obrazce, jindy barva graffiti skoro nepřekryla. A graffiti tak hyzdilo budovu dál. Takže to jsem si rozmyslel. Přišlo mi rozumné se do toho nepouštět sám. Měl jsem dojem, že bych napáchal víc škody než užitku. Ale profesionální odstranění graffiti jsem také odmítal.

Nechtěl jsem, abych….čím odstranit graffiti

Nechtěl jsem, abych do toho investoval nějaké peníze zbytečně. Nemyslím tím to, že by specializované firmy nedokázaly odstranit graffiti. Jen jsem tím narážel na fakt, že je to jako boj s větrnými mlýny. Dneska mi graffiti odstraní a zítra ho znovu načmárá jinej vandal, nebo i stejnej. Pokud by to byl nějakej drzej týpek. Postěžoval jsem si s tímto kolegovi v práci u oběda a on měl pro mě řešení. Řekl, že existuje firma, která graffiti odstraní. A následně ještě podnikne preventivní kroky. Takže pak žádný vandal nemá šanci znova „zaútočit“. To mi přišla naprostá pecka. Kolega mi dal rovnou kontakt na tuto firmu. Jedná se o společnost A SERVIS LIPKA, s.r.o. A problematikou odstraňování graffiti se zabývá už mnoho let. Zavolal jsem jim a z výsledku jsem naprosto nadšený.

cena odstranění graffiti za m2Graffiti odstranili…

Graffiti odstranili tím způsobem, že jej nejdříve co nejvíc zeslabili. A poté postižené místo přetřeli danou fasádní barvou. Ale pak jsem si rovnou nechal udělat také preventivní krok. Aby mělo to odstranění nějaký dlouhodobější smysl. A SERVIS vyvinul službu, kterou je kvalitní antigraffiti ochranný nátěr. Tato technologie si získala velkou oblibu i v zahraničí, čemuž se vůbec nedivím. Díky antigraffiti nátěru se případný sprejový výtvor vandala nevsákne až do samé struktury fasády. Proto jde pak snadno oddělat pryč. A to vždy se sto procentním výsledkem. A SERVIS navíc zajistí i následný servis, pokud by se teda vandalství na zdi opakovalo.

Já jsem byl…odstranění graffiti ze dřeva

Já jsem byl nadšený. Přišlo mi to tak trochu jako utopie. A pecka, nebo spíše taková třešnička na závěr – tento následný servis poskytuje A SERVIS zdarma. Takže nejen, že tato firma poskytuje nejlevnější antigraffiti nátěr v republice (od 120 korun za metr čtvereční), ale pokud by mě pak zase nějaký sprejer vymaloval fasádu, Odstranění Brno, graffiti, to zdarma odstraní. To je opravdu strašně fér nabídka. Nechápu, kdo by ji mohl odmítnout. Já tuto společnost musím rozhodně doporučit všem známým, protože je to v dnešní komerční době téměř rarita.