V tomto článku by sme chceli zbúrať mýtus o tom, že s podlahami nie je žiadna práca, čo sa udržiavania týka. Aj keď sú podlahy praktickejšie ako koberce z hľadiska ich udržiavania, tak aj tak je potrebné im venovať pozornosť a starať sa o ne. Rozhodne najhoršie je čistiť ich hrubými nekvalitnými kefami, pretože nekvalitné štetiny by mohli podlahu poškriabať a poničiť. A to by bola veľká škoda, preto je lepšie ich čistenie zveriť odborníkom. Toho si boli vedomí aj jedni z našich zákazníkov, pretože než by sa radšej pustili do čistenia podláh sami, vyhľadali našu pomoc. U nás si zakladáme na používaní len tých najmodernejších technológií a kvalitných kozmetických prípravkov.

Našou poslednou zákazkou bolo čistenie podláh v jednej predajni so sladkosťami, kde bolo vidieť, že podlaha už nebola veľmi dlho kvalitne čistená. A nehovoríme tu o vytieraní, pretože to podlahu skutočne poriadne nevyčistí. A tak vyhľadali našu pomoc, aby sme sa o túto záležitosť postarali. A náš kotúčový stroj a chémia si s tým dokázali poradiť. Pretože išlo o čistenie bežných nečistôt a obnovenie vzhľadu podlahy, všetky nečistoty pustili už pri použití prvej chémie. Pre podlahu je dôležité, aby chémia bola čo najšetrnejšia a splnila požadovaný cieľ. Naša upratovacia firma k hĺbkovému čisteniu podláh používa vždy zásaditú chémiu. V niektorých prípadoch používame kyslú chémiu, ale to len pri čistení podláh po stavebných činnostiach a rekonštrukciách, pretože kyslá chémia je veľmi agresívna. Ale za to zase dokonale odstráni z povrchu podláh všetky vápenaté a cementové závoje, zvyšky stavebných nečistôt a povlakov. Pre iné čistenie ju nemožno použiť a nedá sa použiť ani pri čistení po stavebných prácach v prípade prírodných a kamenných podláh, pretože v týchto prípadoch je potrebný šetrný materiál, čo je práve chémia zásaditá. Použitie kyslej chémie pri čistení nie toľko závažných nečistôt by totiž mohla podlahu poškodiť.

 

Po čistení podláh je vždy dobré ich zakonzervovať nanesením fluatácie, čo je priemyselný polymér, jednoducho povedané voskovanie podlahy. Preto to vždy našim zákazníkom odporúčame. Týmto spôsobom sa zabezpečí, že už nedôjde k hlbšiemu znečisteniu drevenej podlahy. Na podlahu dávame prevažne pololesklý vosk, tento vosk máme dlhodobo osvedčený a máme s ním výborné skúsenosti. Preto ho všetkým zákazníkom veľmi odporúčame. Ak chcete vedieť viac o našich službách, pozrite sa na naše internetové stránky. Sme si istí, že tam z upratovacích služieb nájdete všetko, čo by ste mohli potrebovať. Napríklad aj čistenie betónových podláh.