Ve městě…

Ve městě provozujeme sportovní halu, která je po domluvě zpřístupněna každému, kdo potřebuje trénovat. Chodí sem fotbalisti, florbalisti, basketbalisti a další sportovci. Sportovní hala sice není úplně nová, pamatuje si už řadu let, ale vybavená je uvnitř perfektně a je zde vše moderní. Před pár měsíci jsme si dokonce udělali novou fasádu, protože stará už byla hodně špinavá, oloupaná a nevypadala hezky. Jenže se nám stala jedna velmi nepříjemná věc. Někdo si hrál na umělce a posprejoval nám tu novou fasádu. Naštěstí ne všechny 4 stěny, ale jen dvě. Nebyly to teda hezké obrázky, ale spíše vulgární nápisy. To bylo nepřijatelné a hned jsme museli problém řešit, protože do sportovní haly chodí i základní školy a malé děti. Chtěli jsme si sami pomoci a přetřít fasádu novou barvou. Ale zjistili jsme, že toto nebude nejlepší nápad, protože graffiti mohou po čase prosvítat.

 

Bylo…

Bylo potřeba se jich zbavit úplně. Na internetu jsme si našli firmu, která slibovala dokonalé odstranění a prevenci. Neváhali jsme ani vteřinu a firmu si objednali. K našemu údivu byli velmi flexibilní a nabídli nám několik termínů návštěvy. Za dva dny už jsme měli před sportovní halou tým pracantů. Za několik hodin bylo po problémů. Firma pracuje rychle, má skvělé prostředky a moderní techniku. Při odstranění graffiti z povrchů neošetřených antigraffiti nátěrem nebo nástřikem je úspěšnost odstranění od 60 – 90 %. Po odstranění graffiti zůstávají na některých místech stíny, které se ani při opakovaných pokusech nedaří odstranit. V podstatě tým postupoval tak, že zeslabili co nejvíce všechny graffiti a přetřeli fasádu danou fasádní barvou. Zamalovat graffiti ihned a neodstraňovat ho, nepřináší dobrý výsledek.

 

Graffiti…

Graffiti většinou prostupuje a jsou vidět jeho původní kontury, čehož jsme se obávali i my, a proto jsme si firmu pozvali. Pracovníci říkali, že skvělou prevencí je nechat si nanést nátěr AGO neboli antigraffiti nátěr. To je ochrana, která zajistí, že když se graffiti na fasádě zase objeví, tak jejich odstranění bude 100procentní. Toho jsme samozřejmě využili. Nátěr se nanáší v několika vrstvách podle struktury povrchu. Aplikovat ho lze na všechny druhy ploch včetně plastů. Jediné materiály, které nesnesou AGO jsou sklo, leštěné kovy a průhledný polykarbonát. Musíme říci, že jsme byli překvapeni, jak skvěle se firmě podařilo problém s graffiti vyřešit. Nikdo by nepoznal, že se tam nějaké škaredé čmárance nacházely. Pokud byste někdy třeba řešili plísně a fasády, neváhejte se na ně obrátit. I s tímto problémem si u umí poradit. Tato firma je skutečně profesionálem, který neslibuje, ale koná. A SERVIS LIPKA, s. r. o.