Nedávno jsme s ženou koupili byt. Byl za velmi výhodnou cenu. A od toho se bohužel odvíjel i stav bytu. Čekalo nás tedy na něm dost práce. Postupně jsme museli vymalovat. Nejprve jsme však museli oškrabat starou omítku. Poté jsme byt přetřeli tak, jak jsme přáli my. Také jsme opravili kuchyň – stará linka byla již příšerná. Nová kuchyň samozřejmě stála nemalé peníze. Pak jsme také museli koupit nějaké to nové vybavení – chtěli jsme barevný gauč a nový konferenční stolek.

Ty jsme sháněli dlouho, protože jsme umělecky založení a nechtěli jsme jen tak nějaké. Po nějaké době se nám to však konečně podařilo. Měli jsme děsnou radost. Malinkatý problémek, který se však vloudil, byl ten, že jsme za ně dali dost peněz. A nezbyly nám už peníze na opravu oken. Museli jsme se tedy na to vrhnout sami. Nejprve jsme si sedli k internetu a koukali na postup, jakže se to vlastně dělá. Nevypadalo to tak složitě. Oba jsme umělecky založení, takže jsme si řekli, že to budeme brát tak, že jen vytváříme něco jiného. Šli jsme nejprve do obchodu, kde prodávají řemeslné potřeby.

Připadali…

Připadali jsme si s ženou jako v reklamě na Hornbach. Dělali jsme si srandy a pózovali různě s nářadím a fotili se u toho. Jsme takoví dva blázni holt no. Ne, děti ještě nemáme. Ale plánujeme a pokud budou jak my, tak to potěš pánbů. S ženou jsme strašný kvítka občas. Ale milujeme se nesmírně, a to je hlavní. Někteří přátelé si o nás myslí, že jsme blázni. Ovšem my se jim vysmíváme. A vlastně je nám jich líto, že nedovedou být tak odvázaní a jsou jen vážní.

Vidíme na nich, že se spolu nudí a třeba už spolu ani nejsou šťastní, ale stále spolu zůstávají. V některých případech je to jen kvůli dětem. Což je pochopitelné. Ale i tak, se domníváme, že to není úplně zdravé pro vztahy. Ani pro jejich děti, pokud před sebou vidí takovýto obraz. Mohou se pak domnívat, že je normální se dennodenně hádat nebo s někým přebývat, přestože s ním nejste šťastní. Je to to nejsmutnější, co asi může být.

No…

No každopádně zpátky k opravě oken. Koupili jsme vše potřebné a šli jsme domů. Okna jsme začali vyplňovat montážní pěnou, jenže nikdy s ní ani jeden z nás nemanipuloval. Tudíž jsme neměli nejmenší ponětí, jak s ní zacházet. Pěna nejprve hrozně vytryskla a poprskala celé okno. Smáli jsme se na celé kolo. Řekli jsme si, že však okna dokončíme, ať dobře těsní a není nám v zimě chladno. Pěna dále stříkala na okno. Nám to nevadilo, řekli jsme si, že to vyřešíme později.

Byli jsme tak vyčerpaní, že jsme šli spát. Do druhého dne stačila pěna pěkně zaschnout a kompletně přilnula k oknu – tedy nejen k jeho rámům, kam jsme ji původně měli v plánu aplikovat. Nýbrž i na skleněnou tabulku. Nešla ničím dostat dolů. Řekli jsme si, že někoho zavoláme. Natrefili jsme na firmu Brno mytí oken objednali si je na vyčištění oken. Okna nám perfektně vyčistili. Za sebe tuto firmu určitě doporučujeme! A SERVIS LIPKA, s.r.o.