Pozor na plísně na stěnách, mohou ohrozit vaše zdravíNastěhovali jsme se s přítelkyní do rodinného domku k jedné starší paní. Bydlela v něm společně se svou sestrou, která nedávno zemřela. Paní tak zůstala na celý domek sama a potřebovala nájemníky, se kterými se podělí o finanční náročnost domku a díky kterým nebude v domě úplně sama.

Nám nový nájem taky vyhovoval, majitelka domu je velice příjemná paní, pronajala nám vybavený byt, se kterým nám dovolila volně nakládat, mohli jsme si nechat, co jsme chtěli, ale stejně tak jsme to mohli i vystěhovat. Nelíbila se nám velká ozdobná obývací stěna, v dnešní době už to není moc v módě, rozmáhá se spíše minimalismus a jednoduchost.

Naše paní bytná se rozhodla věnovat obývací stěnu svému známému, takže bylo perfektní, že nám rovnou pomohl stěnu vystěhovat. Jenomže za stěnou bylo nemilé překvapení – vlhká a plesnivá zeď. Očividně se v dlouho nevětraném pokoji zastavěném nábytkem enormně navýšila vlhkost a plísně byly jen přirozeným následkem, takže jsme začali ihned řešit Jak odstranit plíseň.

Naštěstí…

Odstranění plísní, mechů, řas a hubNaštěstí nás v tom majitelka domu nenechala a na své náklady k nám pozvala firmu A SERVIS LIPKA, s.r.o., aby problém vyřešila. Překvapila mě až tak velká péče, být to na mě, nastříkal bych stěnu savem a dál už to neřešil. Ale ukázalo se, že pomoc firmy byla na místě, technici mi vysvětlili, že tady by savo nepomohlo.

Ze všeho nejvíc bylo zapotřebí snížit vlhkost. Dostali jsme instrukce, jak správně větrat, a bylo nám doporučeno nestavět skříně blízko stěn, protože vzduch potom nemůže cirkulovat. Firma potom odstranila plísně, stěnu a všechny vodorovné plochy vydezinfikovala, protože bylo nutné zlikvidovat plísňové zárodky.

Proti vlhnutí stěny nám teď také pomáhá LSG nátěr, který technici na stěnu nanesli. Zdá se, že už teď bude všechno v pořádku. Vše díky A SERVISU.