V naší úklidové firmě A SERVIS LIPKA, s.r.o. nabízíme protiplísňový LSG nátěr, který je funkčním řešením problémů s plísněmi. Zajišťujeme kompletní servis v odstranění plísní, řas, hub, sanitrů, výkvětů a jiných mikroorganismů z jakéhokoli povrchu. Naše antimikrobiální působení LSG je založeno na principu změny iontové rovnováhy v buněčné stěně mikroorganismu. I velmi krátký kontakt buněčné stěny s ošetřeným povrchem způsobí lokální změnu v koncentraci důležitých iontů. Nitrobuněčný tlak pak způsobí její roztržení.

Na povrchu chráněném nátěrem LSG nemají plísně, bakterie, houby ani kvasinky žádnou šanci přežít. Pro buňky vyšších organismů je 100% bezpečný. Životnost nátěru se pohybuje ve 100 % dle klimatické námahy 4-6 let. V další omezené míře bude fungovat cca do 10 let. Garantovaná záruka je 2 roky. LSG nátěr proti plísním je nejúčinnější prostředek k trvalé ochraně proti mikrobiálnímu napadení.

LSG nátěr je vhodný téměř na jakýkoli materiál

Jedná se o opravdu nejúčinnější prostředek, pomocí kterého můžete nežádoucí plíseň odstranit. Díky LSG a našim proškoleným zaměstnancům máte jistotu, že už se s plísní nebudete muset potýkat. Na místo napadené plísní nejprve aplikují běžný desinfekční prostředek. Po odstranění nečistot a biotického napadení poté nanesou nátěr proti plísním přímo na stávající povrchy. Ty jsou pak trvale chráněny proti opětovnému výskytu plísní, bakterií, hub, kvasinek a řas. Po zaschnutí vytvoří omyvatelný transparentní difúzně otevřený povrch odolný povětrnostním vlivům i UV záření.

LSG je aplikovatelný na vápenocementové omítky, dřevo, OSB desky, umakart, disperzní, silikátové barvy, betony, keramické obklady a podobné materiály. LSG nátěr proti plísním lze aplikovat ve vnitřních i vnějších prostorách. A je opravdu lepší si nátěr opatřit, protože ke vzniku plísně stačí opravdu velmi málo. Nejhorší na tom je, že spousta lidí si to vůbec neuvědomuje. Vyplatí se například dodržovat pravidlo, že mezi jednotlivými místnostmi by neměl být teplotní rozdíl vyšší jak 4 oC.

Důležité je zabránit kondenzaci vlhkosti

Když chcete mít například v ložnici teplotu krátkodobě (přes noc) nižší, je nutno mít zavřené dveře do ložnice a zabránit tak nárazovému vnikání teplého vzduchu do ložnice. Teplý vzduch totiž obsahuje více vlhkosti. Mohlo by docházet ke kondenzaci vzdušné vlhkosti teplého vzduchu na chladném povrchu v ložnici. Ale toto je možné opravdu krátkodobě, protože jakmile by častěji vlétal teplý vzduch po otevření dveří do ložnice. Začala by se na chladných zdech hromadit zkondenzovaná vodní pára a mohla by se vám tak utvořit plíseň.

Takto se vytvořila plíseň i naší poslední klientce. Alespoň si to myslíme, když nám popisovala své problémy s plísní. Tu jsme odstranili podle výše zmíněných postupů a zbavili tak její zdi plísně. A ona už si s nimi nemusí dále dělat starosti jak čistit plíseň. A je to tak lepší, protože dnešní životní styl už tak na lidi vyvíjí vysoký tlak. Tak proč si dělat starosti i s tímhle?