Vždy, když přijdu domů z práce, jdu nejdříve do koupelny, poté se odeberu do kuchyně. Každodenně skoro stereotypně vybalím nákup a začnu vařit večeři. Až se jídlo uvaří, jdu po bytě zalít kytky, utřít prach a takové ty zběžné drobnosti. Když jsem došla do obýváku, myslela jsem, že špatně vidím. Na konferenčním stolku bylo nedojezené velké balení čokoládové zmrzliny. Musela tam být už dlouho, poněvadž z okraje papírového balení již vytékala po stole na světlý koberec. Ihned jsem telefonovala synovi a informovala ho o situaci a chtěla znát důvod, proč nechal zmrzlinu na stole a odešel z bytu. Syn mi sdělil, že když konzumoval zmrzlinu z celého balení, zazvonil u dveří kamarád, se kterým odešel a na zmrzlinu zapomněl. Pokud by si ihned odebral porci do misky, nemuselo k tomu dojít. Někdy mám pocit, že je všechno vysvětlování zbytečné. Vzala jsem saponát, kartáč a skvrnu drhla.Tuto činnost jsem bezvýsledně opakovala několik dní. Jelikož jsem celkově nebyla spokojená s čistotou koberce, rozhodla jsem se, že jej nechám vyčistit.

Přes…

Přes internet jsem si vyhledala firmu  koberce tepování Praha a jejich službu kotoučového strojového čištění. Slyšela jsem totiž na ně pozitivní ohlasy. Na dispečinku jsem si domluvila termín, který mi vyhovoval. Když z nám přišli, pracovníci firmy nanesli přípravek na celou plochu koberce, následně jej začali kartáčovat kotoučovým strojem s hustým kartáčem. Poté pustili vysoce výkonný třímotorový vysavač, kterým všechnu pěnu odsáli pryč. Koberec vypadal jako nový ,barvy byly pestřejší a celý obývák krásně voněl. Jak jsem zjištila, účinnost a kvalita této technologie spočívá ve využití silného a přitom velmi šetrného strojového vybavení v podobě kotoučového stroje, který pomocí rotačních kartáčů zapracovává aplikovanou značkovou a velmi účinnou kosmetiku do koberce tak dlouho, dokud neodstraní veškeré i mnohaleté úporně do hloubky zašlapané nečistoty. Kromě všech nečistot čištění bezpečně likviduje i jakékoliv zdraví škodlivé roztoče, alergeny a bakterie. 

Dochází…

Dochází navíc k nabytí původního objemu koberce, neboť tento výkonný vysavač jeho celou strukturu provzdušní a oživí celkový vzhled. Dle zaměstnanců firem, převážná část firem provádí čištění koberců zastaralou metodou, extrakční metodou, kdy chemie působí pouze povrchově a není zcela vpravena  do hluboké struktury koberce . Jejich kotoučová metoda je vhodná pro všechny typy koberců, i pro koberce s vysokým vlasem. Jejich služba je sice o něco dražší, ale je mnohem lepší si připlatit za strojové čištění, protože extrakční čištění pro vás neudělá tu službu, kterou požadujete. Tato firma dále nabízí i čištění a voskování podlah, mytí oken a čištění čalounění, mytí fasád a odstraňování grafitů. Své služby realizují po celé České republice, na Slovensku, v Německu a v Rakousku. Vše o jejich službách najdete na jejich internetové stránce.
A SERVIS LIPKA, s.r.o.