Zdravím, recenze často nepíšu, ale rozhodla jsem se udělat výjimku. Mám totiž skvělou zkušenost s jednou úklidovou firmou, o které bych se ráda zmínila. Ta nabízí svým zákazníkům celou řadu úklidových služeb. Patří k nim čištění koberců, podlah, odstranění starého vosku z podlahy a nanesení nové ochranné polymerové vrstvy, strojové čištění čalounění. Realizují denní a pravidelné úklidy domácností, kanceláří, rezidencí či firem.

Provádí také čištění, leštění, mytí oken, mytí výloh a prosklených ploch, a to i ve výškách. Po dohodě čistí i žaluzie, lamely, rolety, a markýzy. Odstraňují nedovolené polepy, reklamní polepy, ochranné fólie, samolepky, banery ze všech prosklených ploch. A my osobně nedáme dopustit na Čistění oken Brno. A my jsme potřebovali vyčistit naši fasádu. Spolu s kamarádem vlastníme malou palačinkárnu a naše fasáda už vypadala všelijak. Špinavá, flekatá. Což by nebylo to nejhorší, ale byla na ní i plíseň. Snažili jsme se to vyčistit, ale vůbec nám to nešlo.

Tak…

Tak jsme hledali na internetu někoho, kdo by se o to postaral, protože nám bylo jasné, že my s tím nic moc nezmůžeme. A tak jsme se obrátili na úklidovou firmu A SERVIS LIPKA, s.r.o. Našli jsme ji na internetu. Pročítali jsme hodně diskuzí, abychom si vybrali opravdu někoho s dobrými referencemi. A o vše postarali, ale taky jsme se od nich dozvěděli, jak plíseň vlastně může vzniknout. Problém tvorby plísní na zateplených fasádách spočívá v tom, že na polystyrénu je na mřížce a lepidle jemně strukturovaná omítka cca 2,5 milimetrů a to je jeden z hlavních problémů.

Na severní, či západní straně nikdy nesvítí tolik slunce. Tato vlhkost vytvořená na těchto stranách fasády se tedy nemůže přirozeně vsakovat do hloubky, tak jako i klasické omítky, která má cca 2-3 centimetry a ještě je pod ní materiál  – třeba tvárnice, cihly, siporex, a další, který si umí vlhkost nasát, a potom ji v příznivých podmínkách vydýchat. Teplo, vítr, mráz a atd.

A pokud…

A pokud je tato jemně strukturovaná omítka stále vlhká, tak se zákonitě objeví plísně. A jak je známo, kde se objeví plíseň, je těžké se s tím poradit. Ale samozřejmě jako každý problém i tento má řešení, a tím je náš protiplísňový nátěr LSG. Je založen na principu změny iontové rovnováhy v buněčné stěně mikroorganismu.

I velmi krátký kontakt buněčné stěny s ošetřeným povrchem způsobí lokální změnu v koncentraci důležitých iontů a nitrobuněčný tlak způsobí její roztržení. Takže je to skutečně skvělá věc. Pro více informací o této službě se podívejte na jejich webové stránky.