Je sice pravda, že s podlahami je méně práce než s koberci a není nutné jejich čištění věnovat tak velkou péči jako u koberců, jenže potom už to lidé mnohdy ženou do extrému. Takže pak potřebují mnohem větší péči, aby nebyly zanešené. A skutečně kvalitně vyčistit podlahy není tak jednoduché, jak se na první pohled může zdát. Nekvalitní štětiny by totiž mohli podlahy poškrábat a poničit. Podlahy jsou totiž náchylné na poškrábání, takže pokud je budete drhnout ledabylým kartáčem, nemůže to dobře dopadnout.

Jednou z našich zakázek bylo Umývání podlah v jedné prodejně s kosmetickými potřebami, kde se soustředili na prodej věcí do kosmetických salonů. A jejich zaměstnankyně nebyly se stavem podlah spokojené. A věděly, že se o to samy jen tak nepostarají. Takže se obrátily na nás a my se už o vše postarali. Bylo na to zapotřebí použít zásaditou chemii.

V některých…

V některých případech používáme kyselou chemii, ale to jen při čištění podlah po stavebních činnostech a rekonstrukcích. Protože kyselá chemie je velmi agresivní. Ale za to zase dokonale odstraní z povrchu podlah veškeré vápenaté a cementové závoje, zbytky stavebních nečistot a povlaků. Pro jiné čištění ji nelze použít a nedá se použít ani při čištění po stavebních pracích v případě přírodních a kamenných podlah.

Protože v těchto případech je zapotřebí šetrného materiálu, což je právě chemie zásaditá. Použití kyselé chemie při čištění ne tolik závažných nečistot by totiž mohla podlahu poškodit. Po čištění podlah je vždy dobré je zakonzervovat nanesením fluatace, což je průmyslový polymer, jednoduše řečeno voskování podlahy. Proto to vždy našim zákazníkům doporučujeme. Tímto způsobem se zajistí, že již nedojde k hlubšímu znečištění dřevěné podlahy.

Na podlahu…

Na podlahu dáváme převážně pololesklý vosk, tento vosk máme dlouhodobě osvědčený a máme s ním výborné zkušenosti. Vosk musíme do podlahy vetřít dvakrát až třikrát, tak aby se vytvořila kompaktní vrstva, která zajistí podlaze pružnost, elasticitu, protiskluzový efekt. Díky tomu vaše podlaha nebude jen dlouho čistá a krásná, ale je díky protiskluzovému efektu vytváří bezpečnější prostředí a snižuje hrozbu uklouznutí.

To se zalíbilo i našim zákazníkům, tak si jej na podlahy nechali nanést. Díky tomu nebudou mít žádný problémy s udržováním jejich podlahy. Naše služby realizujeme po celé České republice, ale i na Slovensku, v Německu a v Rakousku. Pro více informací o našich službách se podívejte na naše webové stránky nebo nám zavolejte. Rádi vám pomůžeme. A SERVIS LIPKA, s.r.o.