Svoji práci mám rád a dokonce jsem se s ní prý i oženil. Tedy, alespoň tak to vidí moje žena. O tom ale někdy jindy. Dnes tedy něco o mém krejčovství a jeho dvou výlohách, které musí každý den doslova zářit. Tím ovšem nemyslím žádnou reklamu, ani úsporné žárovky, ale spíše lesk výlohových skel, jejich rámů a keramických parapetů. A řeknu vám, dosáhnout tohoto stavu nebylo vůbec jednoduché. Já se ženou jsme na to nestačili a podobně dopadla i pomoc externí firmy, či spíše pomoc jejich dvou zaměstnanců. Snažili se je mýt, čistit a leštit, ale stále to nebylo ono. Pravdou také je, že krejčovství je na exponovaném místě, takže udržet čistotu výloh nebylo nikdy jednoduché. Prach, nečistoty, blízký park a jeho stromy, hluk, otisky prstů, či dětská zvědavost. To vše se na skle výloh neustále podepisuje. Mám dojem, že s tím přišla jedna moje stálá zákaznice, proč prý nepřenechám starosti s perfektní čistotou výloh skutečným odborníkům a profesionálům? Přece specializovaná firma s nimi nemůže mít žádný větší problém.

Tento druh práce přece dělají dnes a denně, takže to určitě stojí za zvážení. A navíc, dodala zákaznice, oblečená právě ve zkoušených šatech, některé úklidové společnosti se také věnují pravidelnému úklidovému servisu. Takže určitě stojí za to zapátrat. Poslechl jsem tuto upřímně míněnou radu, a udělal jsem dobře! Na internetu jsem brzy našel úderku Mytí na Praze 4, okna, která od prvního rozhovoru splňovala všechno, co jsem od této společnosti očekával. Kvalitu, preciznost, vstřícné chování a pravidelnost. Přitom mě to vlastně stálo jeden telefonát. Vše ostatní si vzala na starost tato firma a nastartovala svůj jedinečný systém, který funguje jako švýcarské hodinky. Faktem přitom zůstává, že se nad tím ani nelze pozastavovat, neboť společnost A SERVIS  je firmou s třicetiletou zkušeností a tradicí ve svém oboru.

Má…

Má dokonce skvělé mezinárodní renomé a široké portfolio svých služeb, které dokáží naplnit představy a přání různých, i těch nejnáročnějších klientů. A co je hlavní? Jedná se o absolutní profesionály, kteří za všech okolností dodrží dané slovo. Už jen to první čištění na kterém jsem se s nimi domluvil. Vše jsme domluvili telefonicky a mladá operátorka měla o všem dokonalý přehled, takže vše běželo jak na drátku. Termín, cenová kalkulace, návrh smlouvy, včetně všech potřebných i odborných detailů. Zkrátka, ve všem měla jasno. Kromě toho, veškeré tyto údaje jsem vzápětí obdržel ve svém e-mailu. Takže domácí pohoda a kontrola celé mé objednávky při večerním čaji.

Jedním slovem – super! Nebyl dokonce žádný problém s termínem. Přišli ochotně v sobotu dopoledne, neboť během týdne se mi to, vzhledem k mým klientům, nezdálo příliš vhodné. Nebylo by příliš zdvořilé ani profesionální. Aby byly výlohy čištěny a leštěny v době, kdy si u mě zákazníci zkoušejí obleky nebo šaty. Bez jakéhokoliv zaváhání se firma A SERVIS mým požadavkům přizpůsobila. Musím rovněž přiznat, že kompletní čištění a leštění výloh v podání těchto profesionálů bylo nesrovnatelné s naším amatérských snažením. Již jen to, že sklo vůbec neleští chemicky! Naopak, my jsme se vždy snažili chemickým leštidlem „zachránit“ kdejaký kousek matného nebo flekatého skla. Odborníci firmy A SERVIS za celou dobu leštění žádnou chemii nepoužili! Spoléhají se pouze na své, tzv. suché leštění – tedy na svou sílu, zručnost, zkušenost a dobře sající bavlněnou textilii. Ostatní bylo již pouze věcí trpělivosti a jejich kvalitního systému práce. Pracovníci této firmy pochopitelně leštili celou výlohovou plochu do té doby, dokud nebyla dokonale čistá a zářivě lesklá. Tento krok měl zcela jasnou technologickou návaznost na předchozí etapy.

Proto…

Proto alespoň ve zkratce – když k nám v sobotu dopoledne pracovníci přišli a dali se neprodleně do práce – první co učinili – vzali do rukou pevné a velmi ostré škrabky, aby z našich výloh mechanickým způsobem odstranili všechny viditelné nečistoty. Tyto škrabky byly skutečně profesionální. Jejich deseticentimetrová korundová čepel nenechala nikoho na pochybách, že hrubé nečistoty nemají na skle sebemenší šanci. Díky škrabce byly precizně odstraněny veškeré nánosy a vrstvy špíny, usazené vlivem rušné ulice i ovzduší. Vzápětí přišel ke slovu čistící chemický roztok, který si odborníci firmy A SERVIS přímo na místě připravují dle aktuálních podmínek a potřeby.

Nejedná se tedy o žádný univerzální prostředek, ale o účinný roztok, který vždy reaguje na konkrétní typ znečištění i konstrukci okna. Musím s obdivem přiznat, že jejich odborné mytí bylo dokonale technologicky zvládnuté a komplexní. Svým originálně připraveným roztokem precizně umyli nejen sklo výloh, ale také jejich rámy a parapety. Jinými slovy všechny prostory, kde se mohou zachytit nečistoty, prach a jiné biologické nánosy. Vždyť v okolí nedalekého parku, jsou holubi, různý hmyz, listí a ostatní nečistoty nedílnou součástí každodenního městského života. Poté pracovníci firmy A SERVIS pomocí pružné gumové stěrky odstranili poslední stopy vody a originálního chemického roztoku. Pečlivě umytá okenní plocha musí být bezpodmínečně suchá, aby se mohli pustit do jedinečného způsobu leštění. Jak již bylo zmíněno, profesionálové této firmy leští skla formou tz. suchého leštění, tedy zcela bez použití jakýchkoliv komerčních chemických prostředků.

Má…

Má to pochopitelně své pádné důvody, které se vyplácí striktně dodržovat. Tímto způsobem vyleštěná skla oken nebo výkladů jsou dokonale lesklá, hladká a čistá. Již na první pohled je patrná „typická jiskra,“ která vždy neskonale potěší každou – na čistotu a pořádek náročnou ženu. Tohoto výsledku nikdy dlouhodobě nedocílí žádná chemie. Nepříjemným důvodem je skutečnost, že chemické leštění během krátké doby vytváří na vyleštěném skle lepivý mikrofilm, který se tak rychle stává ideální „přistávací“ plochou pro nové nečistoty a prach. Výsledek? Během krátké doby jsou i důkladně a pečlivě vyčištěná okna stejně špinavá, jako byla před komplexním ošetřením.

Po pravdě musím říct, že profesionálové společnosti A SERVIS mi již při své „premiéře“ udělali velkou radost, neboť výlohy mého krejčovství doslova zářily čistotou. Nikdo se proto nemůže divit, že jsem jejich odborné úklidové služby změnil na pravidelný cyklický servis. Nyní tedy – v přesně určené dny se u nás odborní pracovníci opět objevují a výlohy krejčovství důkladně ošetří. Od té doby jakékoliv starosti s čistotou mých výloh již vůbec neřeším, neboť jsou v dokonalé kondici a vždy krásně čisté a zářivě lesklé. Mimochodem, tyto kvalitní výsledky zřejmě neoceňuji pouze já sám. Úklidová a čistící společnost A SERVIS má totiž stovky spokojených klientů v celé střední Evropě. Jejich odborné profesionální služby s důvěrou přijímají spokojení klienti nejen v České republice, ale také na Slovensku, v Rakousku a Německu. To je skutečnost, kterou není třeba jakkoliv komentovat. Pokud ale přece jen, tak s velice dobrým pocitem, že pro vás pracují skuteční profesionálové, kteří jsou ceněni napříč náročnými trhy služeb.
A SERVIS LIPKA, s.r.o.