Muffiny patrí k najobľúbenejším dezertom a ich sladkých variantov je niekoľko. Ich obľúbenosť je daná najmä chutnosťou, ale tiež pomerne jednoduchou prípravou a prispôsobiteľnosťou sa rôznym chutiam. Snáď každý človek už nejaký z nich ochutnal. Ale čo keď nemáte radi sladké? Nevadí, aj tak si môžete dať muffin. Že vás to neláka? Ale čo taký muffiny naslano?

Muffiny naslano

Môžete si ich urobiť z 250 g hladkej múky, 150 g bieleho jogurtu, 100 ml mlieka, 2 vajíčka, 50 g roztopeného masla, polovice vrecka na pečenie a potom budete potrebovať len soľ a korenie. To je základ, na ktorom môžete dať paradajky, mozzarellu, bazalku alebo čokoľvek chcete. Vo väčšej miske zmiešajte jogurt, mlieko, vajcia a roztopené maslo. Zmes premiešajte mierne a postupne premiešajte múku s práškom do pečiva. Sušené a namočené cesto.

Výborné sú napríklad s paradajkami a mozzarellou

Potom je na vás, ako urobiť svoje muffiny lepšie. Ak chcete vyskúšať variant paradajkový, nakrájajte paradajky na námestiach, mozzarellu na malé kocky a spolu s bazalkou alebo čokoľvek, čo chcete miešať v cesto. Rezané formy alebo muffinové platne nakrájajte na papierové poháre a naplňte cesto tak, aby boli plné asi dve tretiny. Vložte do vyhrievanej pece a pečte pri teplote 200 ° C asi 20 – 25 minút.

Keď dôjde k nehode, máte sa na koho obrátiť

S týmito muffinmi určite očaríte každú návštevu. Len sa uistite, že neskončí cesto v kuchyni na kobercoch. Niekedy sa ale aj napriek všetkej snahe nejaká tá nehoda stane. Existuje však riešenie. Môžete sa pokúsiť to vyčistiť sami, ale okrem malej šanca na úspech je tu aj nebezpečenstvo zničenia koberce. Ak sa obávate o zničenie vášho koberca upratovaním domu, obráťte sa na čistiacu spoločnosť A SERVIS LIPKA, s.r.o., Hĺbkové čistenie sedačiek Skalica.

Po ich zásahu bude váš koberec ako nový. Táto firma je povestná tým, že ich strojové čistenie robí zázraky. Tiež ponúkajú svoje služby za veľmi rozumnú cenu, takže ak uvažujete o čistení kobercov, obráťte sa na túto firmu, je dobrou voľbou.