Spousta lidí se mylně domnívá, že když si pořídí podlahy místo koberců, tak s nimi nebudou mít vůbec žádnou práci. Ale není tomu tak. I o ni je třeba řádně pečovat, i když to zahrnuje o něco méně práce než udržování koberců. Rozhodně není moudré je čistit hrubými kartáči nebo nekvalitními prostředky, pokud chcete, aby vám podlaha zůstala co nejdéle zachovalá. Podlahy jsou totiž náchylné na poškrábání. Takže pokud je budete drhnout obyčejným kartáčem, tak vám to nepřinese takové výsledky, jaké byste asi chtěli. Je na to potřeba skutečně odborné a kvalitní technologie a zkušenosti pracovníků, abyste dosáhli opravdu krásně čisté podlahy a nijak ji nepoškodili. Hydrofobní impregnace podlah

neagresivní chemie na podlahyschopná firma na čištění podlahpodlaha a zvláštnosti její údržby

Jedním z našich zákazníků…

Jedním z našich zákazníků byl i kolektiv pracovníků jednoho planetária, kde si už s podlahami sám nevěděl rady. Chtěl mít dobře udržované prostor po všech stránkách. Ale s podlahami měl problém, protože po nich denně chodilo mnoho lidí a úklidový tým už na to nestačil. V naší firmě A SERVIS LIPKA, s.r.o. k hloubkovému čištění podlah používáme zásaditou chemii.

V některých případech používáme kyselou chemii. Ale to jen při čištění podlah po stavebních činnostech a rekonstrukcích, protože kyselá chemie je velmi agresivní. Ale za to zase dokonale odstraní z povrchu podlah veškeré vápenaté a cementové závoje, zbytky stavebních nečistot a povlaků. A to samé platí i o způsobu čištění. Je potřeba na to speciálních kartáčů, které v obchodě opravdu neseženete. Po čištění podlah je vždy dobré je zakonzervovat nanesením fluatace, což je průmyslový polymer, jednoduše řečeno voskování podlahy. Proto to vždy našim zákazníkům doporučujeme.

aby podlaha vydržela dlouho jako novákartáčování podlahyzašlá podlaha a co s ní

Další možný způsob…hydrofobní impregnace podlah

Další možný způsob jak ochránit podlahu je hydrofobní impregnace podlah. Tímto způsobem se zajistí, že již nedojde k hlubšímu znečištění dřevěné podlahy. Na podlahu dáváme převážně pololesklý vosk. Tento vosk máme dlouhodobě osvědčený a máme s ním výborné zkušenosti. Vosk zajistí podlaze pružnost, elasticitu, protiskluzový efekt. Díky tomu vaše podlaha nebude jen dlouho čistá a krásná, ale je díky protiskluzovému efektu vytváří bezpečnější prostředí a snižuje hrozbu uklouznutí. Takže nejenom že zajistí dlouhodobější krásný vzhled vašich podlah, ale napomáhá i vašemu bezpečí.

Všechny tyto faktory tým planetária velice ocenil. Podlahu se nám povedlo vyčistit bez problému a nanesli jsme i vosk, díky kterému jejich podlaha vydrží čistá velmi dlouho a oni už si s ní nebudou muset dělat takové starosti. Navíc díky protiskluzovému efektu nehrozí častá uklouznutí. Jsem velmi rádi, že byli s naší prací spokojeni. Naše služby realizujeme po celé České republice, ale i na Slovensku, v Německu a v Rakousku. Pokud chcete vědět více o našich službách, podívejte se na naše internetové stránky.

co dělat s podlahamistaré nečistoty na podlazestará podlaha a jak ji obnovit