S manželem jsme si nově natřeli náš dům barvou, protože ta stará byla už hodně vybledlá. Takže jsme byli pochopitelně hodně naštvaní, když se nám tam udělala plíseň. Snažili jsme se to vyčistit, ale nešlo nám to, ať jsme zkoušeli všechno možné. A začínala jsem být naštvaná čím dál víc. Protože jsme za ty čisticí přípravky utratili docela dost peněz a bylo to naprosto k ničemu. Bylo potřeba na to najít nějakou firmu, protože mi bylo jasný, že já si s tím neporadím.

Neměla jsem se žádnou zkušenosti, tak jsem prolízala diskuze na internetu, abych našla někoho, kdo by měl opravdu dobré reference. A našla jsem ji, a sice firmu A SERVIS LIPKA, s.r.o. Plísně v bytě Brno. A musím říct, že jsem s nimi byla moc a moc spokojená. A jestli bych se o něčem chtěla zmínit, tak je to jejich LSG – revoluční nátěr proti plísním, který napadené zdi tohoto problému stoprocentně zbaví. Jejich služba nabízí komplexní  odstranění plísní, řas, hub, sanitrů, výkvětů a jiných mikroorganismů z jakéhokoli povrchu.

Jejich…

Jejich antimikrobiální působení LSG je založeno na principu změny iontové rovnováhy v buněčné stěně mikroorganismu. I velmi krátký kontakt buněčné stěny s ošetřeným povrchem způsobí lokální změnu v koncentraci důležitých iontů a nitrobuněčný tlak způsobí její roztržení. Na povrchu chráněném nátěrem proti plísním LSG nemají plísně, bakterie, houby ani kvasinky vůbec žádnou šanci přežít. Pro buňky vyšších organismů je 100% bezpečný.

Životnost nátěru se pohybuje ve 100 % dle klimatické námahy 4-6 let. V další omezené míře bude fungovat cca do 10 let. Jinak záruku garantují dva roky. Další informace samozřejmě naleznete i na samotném webu firmy. Na zateplených fasádách a na severních stranách zdí je výskyt plísní, bakterií, hub a kvasinek nejčastější. Při odstraňování plísně zaměstnanci této firmy nejprve na povrch znečištěný plísní nanesli účinný desinfekční prostředek.

Po odstranění…

Po odstranění nečistot a biotického napadení poté dali nátěr proti plísním přímo na stávající povrchy, které pak trvale chrání proti opětovnému výskytu plísní, bakterií, hub, kvasinek a řas. Po zaschnutí vytvoří omyvatelný transparentní difúzně otevřený povrch odolný povětrnostním vlivům i UV záření.

Taky nám řekli, že LSG je aplikovatelný i na dřevo, OSB desky, umakart, disperzní, silikátové barvy, betony, keramické obklady a podobné materiály. Zkrátka si tím můžete pojistit všechno, u čeho se výskytu plísně bojíte.  Díky tomu se nemusím bát, že by nás plíseň měla znovu trápit. Pro jistotu jsem si ten nátěr nechala dát i dovnitř domu, kde by jednou hrozilo, že by se plíseň mohla objevit, protože jsem se přesvědčila, že prevence je vždy tím nejlepším řešením.