Doma máme podlahu z prírodného liateho linolea. Chceli sme zdravo bývať a mať na podlahe prírodný materiál, ktorý bude potláčať rast baktérií. Tiež vyzerá krásne, ale mám dojem, že nie je veľmi praktický, čo sa týka čistenia. Jeden známy mi hovoril, že by som nemala na taký povrch používať bežné saponáty. Neviem teda, ako účinne podlahu čistiť, aby som ju nepoškodila. Zvyčajne ju vytierame čistou vodou. To však samozrejme nestačí a mám pocit, že je podlaha značne zanesená, zvlášť v miestach pri kuchynskej linky, kde sa mi často pri varení niečo rozleje. Podlahy Bratislava, umývanie

kvalitné čistenie podláh

Niekde som sa dočítala, že A SERVIS LIPKA, s.r.o., podlahy Bratislava, umývanie, sa zaoberá strojovým čistenie akýchkoľvek druhov podláh. Preto som im zavolala, aby som sa spýtala, či si poradí aj s tou mojou. Slečna, ktorá telefón zdvihla, bola veľmi príjemná a oznámila mi, že si ich firma poradí aj s prírodným linoleom, čistí ho hĺbkovo ale vždy s použitím šetrnej zásaditej chémie. To sa mi páčilo, vyzeralo to, že by môj problém mohli naozaj vyriešiť. Pozvala som ich teda k nám domov.

Pracovníci k nám prišli…

Pracovníci k nám prišli vybavení všetkým potrebným, mali so sebou kotúčový stroj a svoju vlastnú značkovú zásaditú chémiu. Najskôr začali nanášať chémiu, ktorú dôsledne ale šetrne vkefovávali do povrchu podlahy. Všetku chémiu aj s naviazanými nečistotami potom odsali vysávačom s gumovou hubicou. Na záver podlahu umyli čistou vodou, aby sa odstránili zvyšky chémie, a nechali ju vyschnúť.

Vysvetlili mi, že na pravidelné čistenie prírodného linolea je naozaj najvhodnejšia čistá voda a na väčšie znečistenie zásadité prípravky, ktoré by ale vždy mali byť kvalitné, inak hrozí poškodenie podlahy. Bola som rada, že mi konečne niekto povedal, ako s linoleom zaobchádzať. Naďalej ho teda umývam vodou a na generálne upratovanie si pozývam A SERVIS.